انتخابات محلی در ماریوپول اوکراین لغو شد

انتخابات محلی در ماریوپول اوکراین لغو شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات محلی در شهر ماریوپول اوکراین که قرار بود روز یکشنبه برگزار شود، لغو شد. این احتمال که در روند آماده سازی برگه های رای گیری تخلف و تقلب صورت

آگهی

انتخابات محلی در شهر ماریوپول اوکراین که قرار بود روز یکشنبه برگزار شود، لغو شد.

این احتمال که در روند آماده سازی برگه های رای گیری تخلف و تقلب صورت گرفته است، منجر به لغو انتخابات شد. هنگامی که برگه های رای گیری قرار بود به اعضای کمیسیون انتخابات تحویل داده شود، شماری از آنها از پذیرش این برگه ها سر باز زدند زیرا به گفته خودشان شاهد تخلفهایی بودند که سلامت انتخابات را به خطر می انداخت.

حزب حاکم و احزاب مخالف دولت هر یک دیگری را به تلاش برای تقلب در انتخابات متهم کرده اند.

اولها آیوازوفسکا، رئیس یک نهاد غیردولتی ناظر بر انتخابات موسوم به “اوپورا” می گوید: «موضع رسمی اعلام شده این است که به احزاب وطن پرست فرصت پیروزی در انتخابات داده نشد، اما این دلیلی برای از بین بردن حق شهروندان برای رای دادن نمی شود.»

ماریوپول در منطقه آشوب زده دونباس قرار دارد که بخشهایی از آن در اختیار شورشیان است. شبه جزیره کریمه، که سال گذشته به روسیه الحاق شد در نزدیکی ماریوپول است.

سرهی یارووی، معاون وزیر کشور اوکراین گفت: «کمیسیون مرکزی انتخابات درباره نگرانیهای مرتبط با قانون شکنی توسط اعضای کمیسیون انتخابات ماریوپول گزارشهایی را به وزارت کشور فرستاده است. این اطلاعات به منظور انجام تحقیقات بیشت، به دفتر وزارت کشور در دونتسک فرستاده شده است. حداکثر مجازات برای متخلفان هفت سال است.»

در جریان تحقیقات اولیه، شماری از صندوقهای رای پیدا شدند که مهر و موم آنها باز شده بود. در برخی از فهرستها، نام یک حزب دو بار تکرار شده بود و نام یک حزب اصلا وجود نداشت.

ماریا کورنیوک، خبرنگار یورونیوز از کی یف می گوید: «پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین گفته است که انتخابات ممکن است تا پایان سال جاری میلادی برگزار شود. او از پارلمان خواسته است که با اصلاح قوانین، اجازه بدهد که رای گیری هر چه سریعتر برگزار شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند