Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سازمان جهانی بهداشت: سوسیس و کالباس در بروز سرطان موثرند

سازمان جهانی بهداشت: سوسیس و کالباس در بروز سرطان موثرند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که محصولات فرآوری شده گوشتی مثل سوسیس و کالباس باعث بروز سرطان می شود. بنا به گزارشی که بتازگی این نهاد وابسته به

آگهی

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که محصولات فرآوری شده گوشتی مثل سوسیس و کالباس باعث بروز سرطان می شود.

بنا به گزارشی که بتازگی این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد منتشر کرده است، مصرف روزانه فقط پنجاه گرم گوشت فرآوری شده خطر ابتلا به سرطان را تا هجده درصد افزایش می دهد.

در این گزارش گوشت قرمز مثل گوشت گوساله و گوسفند هم از نظر ارتباط با سرطان، فقط اندکی کم خطرتر از گوشتهای فرآوری شده توصیف شده اند.

لیندا جانسون، متخصص تغذیه می گوید: «گزارش سازمان جهانی بهداشت، اسناد و مدارک زیادی را از دانشمندان در سراسر جهان جمع آوری و بررسی کرده است و به نتیجه ای رسیده است که ناخوشایند است. به نظر می رسد که محصولات گوشتی فرآوری شده و گوشت قرمز، قطعا ارتباط زیادی با چند نوع بخصوص سرطان دارند.»

در این گزارش تاکید شده است که با وجود مضرات اشاره شده، گوشت فوایدی دارد که نباید از آنها چشم پوشید. علاوه بر این، گفته شده است که خوردن اندک گوشتهای فرآوری شده ضرر کمی به بدن می رساند.

سازمان جهانی بهداشت، محصولات گوشتی فرآوری شده را از نظر قطعی بودن تاثیر در بروز سرطان، هم ردیف سیگار و مشروبات الکلی قرار داده است. هرچند گفته است که به این معنی نیست که چنین محصولات گوشتی به خطرناکی عوامل دیگر مثل سیگار هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان بهداشت جهانی: سوسیس و کالباس سرطان زا هستند

آمار مبتلایان به ویروس «اچ آی وی» در جهان؛ ایدز در سالی که گذشت در هر دقیقه جان یک نفر را ستاند

آزمایشی که با آن پزشکان پذیرش یا پس زدن عضو پیوندی در بدن بیمار را پیش‌بینی می‌کنند