بازیگر طنز و مجری سابق، رئیس جمهوری گواتمالا شد

بازیگر طنز و مجری سابق، رئیس جمهوری گواتمالا شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جیمز مورالس، بازیگر سابق تلویزیون در گواتمالا رئیس جمهوری جدید این کشور شد. وی ۷۲ درصد آرا را کسب کرده است. ساندرا تورس، رقیب وی و بانوی سابق این

آگهی

جیمز مورالس، بازیگر سابق تلویزیون در گواتمالا رئیس جمهوری جدید این کشور شد. وی ۷۲ درصد آرا را کسب کرده است.

ساندرا تورس، رقیب وی و بانوی سابق این کشور، پس از اعلام نتایج اولیه، در سخنانی شکست خود را در برابر جیمز مورالس پذیرفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

جیمز مورالس که ۴۶ سال دارد و عضو حزب همگرایی ملی گواتمالاست، با شعار دولت سالم به صحنه این رقابت ها آمده بود و قول داده است با فساد مالی و اختلاس در میان قدرتمندان این کشور مبارزه کند.

ساندرا تورس که همسر رئیس جمهوری سابق گواتمالا نیز هست، در دور دوم تنها به ۳۷ درصد آرا دست یافته است. وی نیز قول مبارزه با فساد و سوءاستفاده از قدرت را به هواداران خود داده بود اما به خاطر عضویت در دولت سابق، اعتماد چندانی به وی در میان رای دهندگان وجود نداشت.

انتخابات ریاست جمهوری گواتمالا در پی دستگیری و استعفای اوتو پرز مولینا به اتهام اختلاس و دریافت رشوه در این کشور برگزار شد. یکی از اتهامات وی، دریافت ۸۰۰ هزار دلار رشوه برای حمایت از پروژه های ساخت و ساز است.

علاوه بر وی، معاون رئیس جمهوری سابق و چند وزیر دولت اوتو پرز نیز به این فساد مالی متهم شده اند و در بازداشت به سر می برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتحابات روسیه؛ پوتین از مردم خواست در دوران «سخت» کنونی برای کشورشان رأی بدهند

سیاستمدار صلح‌طلب روس برای رقابت انتخاباتی با پوتین درخواست نامزدی داد

دونالد ترامپ در دادگاه تفهیم اتهام پرونده انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا: بی‌گناهم