انتخابات پارلمانی در لهستان و احتمال پیروزی راست گرایان افراطی

انتخابات پارلمانی در لهستان و احتمال پیروزی راست گرایان افراطی
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اوا کوپاچ، نخست وزیر لهستان صبح یکشنبه همزمان با سایر مردم و به همراه نوه اش در انتخابات پارلمانی این کشور شرکت کرد. رقیب او بئاتا شیدلو از حزب راست

آگهی

اوا کوپاچ، نخست وزیر لهستان صبح یکشنبه همزمان با سایر مردم و به همراه نوه اش در انتخابات پارلمانی این کشور شرکت کرد. رقیب او بئاتا شیدلو از حزب راست گرای «قانون و عدالت» احتمالا برنده این رقابت انتخاباتی خواهد بود. رئیس حزب راست گرای «قانون و عدالت»، یاروسلاو کاچینسکی است که برادر رئیس جمهور فقید لهستان است. این حزب با شعارهای ملی گرایانه، ضد مهاجرت و ضد اروپایی توانسته است نظر بسیاری از واجدان رأی گیری را به سوی خود جلب کند. به این ترتیب دوران هشت ساله حکومت حزب «بستر مدنیت» از راست میانه به پایان خود نزدیک می شود.

یکی از شهروندان در ورشو، پایتخت می گوید: «من حزب “بستر مدنیت” را به سایر احزاب ترجیح می دهم.» به نظر این شهروند، این گزینه در میان «گزینه های بد»، «بهترین» است.

شهروند دیگری می گوید: «می خواهید بدانید به چه کسی رأی دادم؟ به حزب “قانون و عدالت“، چون آنها به گرایش وطن پرستانه و کاتولیک من نزدیک ترند.»

خانم کوپاچ که از حزب راست میانه و طرفدار ایده اتحادیه اروپاست، سال گذشته جانشین دونالد توسک شد. او با انتقاد از گرایش بیش از اندازه آقای کاچینسکی به مذهب، نسبت به ایجاد یک «جمهوری مذهبی» در این کشور کاتولیک هشدار داده است.

احزاب مختلف لهستان برای کسب ۴۶۰ کرسی در پارلمان این کشور رقابت می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا از لهستان خواست درباره اتهام صدور ویزا در قبال دریافت پول توضیح دهد

تظاهرات یک میلیون نفری مخالفان دولت در آستانه انتخابات سرنوشت‌ساز قانون‌گذاری در لهستان

خرابکاری‌ها در شبکه ریلی لهستان؛ تصور اولیه مبنی بر دخالت روسیه غلط بود