انتخابات پارلمانی در لهستان و احتمال پیروزی راست گرایان افراطی

انتخابات پارلمانی در لهستان و احتمال پیروزی راست گرایان افراطی
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اوا کوپاچ، نخست وزیر لهستان صبح یکشنبه همزمان با سایر مردم و به همراه نوه اش در انتخابات پارلمانی این کشور شرکت کرد. رقیب او بئاتا شیدلو از حزب راست

آگهی

اوا کوپاچ، نخست وزیر لهستان صبح یکشنبه همزمان با سایر مردم و به همراه نوه اش در انتخابات پارلمانی این کشور شرکت کرد. رقیب او بئاتا شیدلو از حزب راست گرای «قانون و عدالت» احتمالا برنده این رقابت انتخاباتی خواهد بود. رئیس حزب راست گرای «قانون و عدالت»، یاروسلاو کاچینسکی است که برادر رئیس جمهور فقید لهستان است. این حزب با شعارهای ملی گرایانه، ضد مهاجرت و ضد اروپایی توانسته است نظر بسیاری از واجدان رأی گیری را به سوی خود جلب کند. به این ترتیب دوران هشت ساله حکومت حزب «بستر مدنیت» از راست میانه به پایان خود نزدیک می شود.

یکی از شهروندان در ورشو، پایتخت می گوید: «من حزب “بستر مدنیت” را به سایر احزاب ترجیح می دهم.» به نظر این شهروند، این گزینه در میان «گزینه های بد»، «بهترین» است.

شهروند دیگری می گوید: «می خواهید بدانید به چه کسی رأی دادم؟ به حزب “قانون و عدالت“، چون آنها به گرایش وطن پرستانه و کاتولیک من نزدیک ترند.»

خانم کوپاچ که از حزب راست میانه و طرفدار ایده اتحادیه اروپاست، سال گذشته جانشین دونالد توسک شد. او با انتقاد از گرایش بیش از اندازه آقای کاچینسکی به مذهب، نسبت به ایجاد یک «جمهوری مذهبی» در این کشور کاتولیک هشدار داده است.

احزاب مختلف لهستان برای کسب ۴۶۰ کرسی در پارلمان این کشور رقابت می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس لهستان برای مقابله با کشاورزان معترض در ورشو گاز اشک آور پرتاب کرد

اتحادیه اروپا ۱۳۷ میلیارد بودجه مسدود شده لهستان را آزاد می‌کند

ارائه طرح احیای حاکمیت قانون در لهستان؛ آیا ورشو به حقوق از دست رفته در اتحادیه اروپا دست می‌یابد؟