بلغارستان، رومانی و صربستان: نمی خواهیم به منطقه حائلی برای مهاجران تبدیل شویم

بلغارستان، رومانی و صربستان: نمی خواهیم به منطقه حائلی برای مهاجران تبدیل شویم
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تنها در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۳ هزار مهاجر و پناهجوی دیگر وارد اسلوونی شدند تا با عبور از مرز این کشور خود را از طریق اتریش به آلمان برسانند. این در

آگهی

تنها در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۳ هزار مهاجر و پناهجوی دیگر وارد اسلوونی شدند تا با عبور از مرز این کشور خود را از طریق اتریش به آلمان برسانند.

این در حالی است که آلمان قوانین اعطای پناهندگی را سخت تر می کند و سه کشور بلغارستان، رومانی و صربستان می گویند نمی خواهند به منطقه حائلی برای مهاجران تبدیل شوند.

این سه کشور می گویند آماده اند تا مرزهایشان را به روی مهاجران ببندند اگر آلمان و اتریش دروازه هایشان را ببندند.

دولت راستگرای مجارستان مرزهای این کشور با کروواسی و اسلوونی را بسته است و مهاجران مجبورند از اسلوونی، تنها مسیر باقی مانده ایده آل، خود را به کشورهای غرب اروپا برسانند.

از سوی دیگر اسلوونی هم امکان حصارکشی مرز خود با کروواسی را رد نمی کند.

دونالد توسک، رئیس لهستانی شورای اتحادیه اروپا می گوید:«امروز، هیچ چیزی برای اردوگاه سیاسی میانه روی اروپا مهمتر از مرزهای خارجی آن نیست، نه برای این که اروپا به قلعه ای دست نیافتنی تبدیل شود بلکه برای این که از ارزش هایی همچون همبستگی، آزادی و بازبودن آن بطور موثر محافظت شود. تنها در این صورت خواهیم توانست رادیکال ها را از دستیابی به قدرت باز داریم.»

در هفته گذشته روزانه بیش از ۹ هزار مهاجر اغلب سوری، عراقی و افغانستانی با هدف رسیدن به کشورهای ثروتمند اتحادیه اروپا وارد یونان شده اند. شمار مهاجران و پناهجویانی که در سال جاری از مرزهای شرقی اتحادیه اروپا عبور و وارد کشورهای عضو این اتحادیه شده اند بیش از ۶۵۰ هزار نفر برآورد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا برای نخستین بار یک زن نابینا را به عنوان سفیر منصوب کرد

برگزاری جشن جنجالی صرب‌های بوسنی؛ اتحادیه اروپا و آمریکا هشدار دادند

ناتو نگران «لفاظی‌های جدایی‌طلبانه» صرب‌ها در بوسنی است