کارزار انتخاباتی در لهستان به پایان رسید

کارزار انتخاباتی در لهستان به پایان رسید
نگارش از Euronews

کارزار انتخاباتی در لهستان جمعه شب به پایان رسید. واجدان شرایط در حالی روز یکشنبه پای صندوق های رای می روند که پیروزی حزب محافظه کار « قانون و عدالت»

کارزار انتخاباتی در لهستان جمعه شب به پایان رسید. واجدان شرایط در حالی روز یکشنبه پای صندوق های رای می روند که پیروزی حزب محافظه کار « قانون و عدالت» به نظر بسیار محتمل می آید؛ براساس آخرین نظرسنجی ها این حزب همچنان با اختلاف ۱۰ امتیاز از حزب میانه رو «سکوی مدنی» پیش است.

سکوی مدنی هشت سال است که سکان هدایت کشور را در دست دارد و به نظر می رسد دیگر قادر به ایستادگی در برابر شعارهای پوپولیستی حزب رقیب نیست. نامزدهای حزب قانون و عدالت مدعی اند در صورتی پیروزی در انتخابات سراسری اقتصادی کشور را متحول خواهند کرد٬ نرخ مالیات و سن بازنشستگی را کاهش و کمک های دولتی به نیازمندان را افزایش خواهند داد. این حزب که در مجموع مخالف سیاست های کلی اتحادیه اروپا است٬ بحران مهاجران را گواه ناکامی این سیاست ها می داند و از این منظر نیز حمایت قشر قابل توجهی از لهستانی ها را بدست آورده است.

این در حالی است که میزان مشارکت مردم بسیار پایین تخمین زده می شود. نکته ای که آندری دودا٬ ريیس جمهوری لهستان٬ را واداشت تا روز جمعه در سخنانی مردم کشورش را به حضور پرشور در انتخابات سراسری تشویق کنند.

لهستانی ها روز یکشنبه برای انتخاب ۴۶۰ نماینده پارلمان و ۱۰۰ سناتور پای صندوق های رای می روند.

مطالب مرتبط