Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

جو بایدن در رقابتهای انتخاباتی آمریکا شرکت نمی کند

جو بایدن در رقابتهای انتخاباتی آمریکا شرکت نمی کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جو بایدن که در دو دوره ریاست جمهوری باراک اوباما معاون اول و فرد مورد اعتماد رئیس جمهوری آمریکا بود به شایعات پایان داد و اعلام کرد که در انتخابات

آگهی

جو بایدن که در دو دوره ریاست جمهوری باراک اوباما معاون اول و فرد مورد اعتماد رئیس جمهوری آمریکا بود به شایعات پایان داد و اعلام کرد که در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری نامزد نخواهد شد.

گمانه زنیها درباره حضور آقای بایدن ۷۲ ساله در انتخابات، یکی از مهمترین دغدغه های هیلاری کلینتون بود که از او به عنوان بخت اول نامزد ریاست جمهوری از طرف دموکراتها یاد می کنند.

آقای بایدن در حضور یار دیرینش، باراک اوباما این تصمیم مهم خود را علنی کرد و گفت: «متاسفانه ما وقت کمی برای راه اندازی یک کارزار انتخاباتی پیروز را داریم. در حالی که قرار نیست که خودم نامزد انتخابات شوم، ساکت هم نخواهم بود.»

جو بایدن همچنین به نامزدهای دموکرات هشدار داد که نباید میراث باراک اوباما را در هفت سال گذشته نادیده بگیرند.

خبر عدم حضور جو بایدن، احتمالا استراتژی دموکراتها را تغییر خواهد داد. یک گردشگر که برای بازدید محوطه کاخ سفید آمده است، می گوید: «از نظر من این تصمیم چندان غیرمنتظره نبود. تقریبا می دانستم که چه رخ خواهد داد. فکر نمی کنم که او می توانست کلینتون یا ساندرس را شکست دهد.»

اما فرد دیگری می گوید: «من خیلی متعجب شدم از این تصمیم. به نظر من او بخت نسبتا بالایی برای پیروزی داشت. حضور او قطعا باعث بربادرفتن رویای ترامپ برای ریاست جمهوری می شد چون حالا هیلاری کلینتون نامزد انتخابات می شود.»

در حالی که در اردوی جمهوریخواهان، هنوز رقابت بر سر نامزد اول شدن ادامه دارد، در حزب دموکرات تقریبا معرفی هیلاری کلینتون به عنوان نامزد حزب قطعی شده است. خانم کلینتون از سال ۲۰۰۸ میلادی که رقابت درون حزبی را به باراک اوباما واگذار کرد، در حال آماده کردن خود برای حضور دوباره در انتخابات بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وال استریت ژورنال: آمریکا با قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران در شورای حکام مخالفت کرده است

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟