کولی ها جاده ای را این بار در آلپ فرانسه مسدود کردند

کولی ها جاده ای را این بار در آلپ فرانسه مسدود کردند
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروهی از کولی ها این بار در آلپ فرانسه در «موارون» روز سه شنبه با به آتش کشیدن خودروهای فرسوده و لاستیک ها جاده ای را مسدود کردند و خواهان آزادی موقت

آگهی

گروهی از کولی ها این بار در آلپ فرانسه در «موارون» روز سه شنبه با به آتش کشیدن خودروهای فرسوده و لاستیک ها جاده ای را مسدود کردند و خواهان آزادی موقت یکی از هم جماعتی های خود از زندان شدند.

این فرد نوجوان ۱۷ ساله ای است که آخر هفته گذشته به همراه برادر و دو دوست دیگرش با یک خودروی سرقتی و به هنگام فرار از یک دزدی تصادف کردند. به جز وی، تمامی سرنشینان خودرو از جمله برادرش کشته شدند و خود او راهی زندان شد.

اکنون جامعه کولی ها می خواهند تا او برای شرکت در مراسم تدفین برادرش از زندان آزاد شود.

همزمان و بدنبال رد شدن درخواست آزادی موقت کولی نوجوان، در زندان «اِتون» جایی که وی در آن زندانی است شورشی صورت گرفته است.

گروهی از افراد متعلق به جامعه کولی ها ماه اوت نیز بزرگراه بین شهری بسیار پرتردد آ- یک (A1) را در شمال فرانسه در «روا» در نزدیکی پاریس مسدود کرده بودند. آنان نیز با درخواست مشابهی خواهان آزادی موقت یک زندانی کولی برای شرکت در مراسم تدفین پدرش شده بودند.

در ماه اوت دادگاه با اعطای مرخصی به فرد کولی زندانی موافقت کرد اما در مورد اخیر مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه در پیامی توییتری تهدید اخیر کولی ها را بر نتافته و گفته است «نظم و قانون جمهوری باید محترم شمرده شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رواج شایعه کولی‌های بچه دزد باعث حمله به کاروان‌های خانه به دوشان در پاریس شد

تصاویری از بازار ویژه کریسمس در استراسبورگ فرانسه

یکی از کلاه‌های ناپلئون نزدیک به ۲ میلیون یورو در حراج به فروش رفت