جنگنده های کانادایی از ائتلاف نبرد با داعش خارج می شوند

جنگنده های کانادایی از ائتلاف نبرد با داعش خارج می شوند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جاستین ترودو نخست وزیر جدید کانادا می گوید جنگنده های کشورش را از نبرد با نیروهای داعش در عراق و سوریه خارج خواهد کرد. وی ساعاتی پس از پیروزی قاطع

آگهی

جاستین ترودو نخست وزیر جدید کانادا می گوید جنگنده های کشورش را از نبرد با نیروهای داعش در عراق و سوریه خارج خواهد کرد.

وی ساعاتی پس از پیروزی قاطع لیبرالها در انتخابات پارلمانی کانادا در اولین تماس تلفنی با باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا از خواسته دولتش مبنی بر خروج این جنگنده ها از نزاع در کنار نیروهای ائتلاف خبر داد.

آقای ترودو گفت: “به آقای اوباما گفتم کانادا همچنان یکی از اصلی ترین متحدان نیروهای ائتلاف باقی می ماند و ما نقشی مسئولانه در ادامه مبارزه با داعش خواهیم داشت اما باراک اوباما متوجه پایان عملیات جنگنده بمب افکنهای ما در این نبرد و تعهدات انتخاباتی من می شود.”

یکی از مهمترین شعارهای انتخاباتی جاستین ترودو خروج جنگنده های سی اف ۱۸ کانادا از سوریه و عراق بود. با این حال، نخست وزیر کانادا تایید کرد که مربیان نظامی کانادایی همچنان در عراق و سوریه به کارشان ادامه می دهند. کمکهای بشردوستانه کانادا هم در این منطقه ادامه خواهند یافت.

جاستین ترودو همچنین قول پذیرش بیش از ۲ هزار پناهجوی سوری در کانادا را داد. نخست وزیر کانادا جاستین ترودو که به ده سال حاکمیت محافظه کاران و استیون هارپر در این کشور پایان داده است فرزند پی یر ترودو نخست وزیر اسبق کانادا است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی لیبرال های مهاجردوست کانادا در انتخابات؛ یک افغانی و دو ایرانی در بین نمایندگان

کانادا «بطور موقت» سیاست‌ جذب مهاجرت را محدود می‌کند

نتایج یک تحقیق: مهاجران بیشتری کانادا را ترک می‌کنند