Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دور اول انتخابات پارلمان مصر آغاز شد

دور اول انتخابات پارلمان مصر آغاز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دور نخست انتخابات پارلمانی مصر روز یکشنبه برگزار شد. در این دور از انتخابات که طی دو روز یکشنبه و دوشبه برگزار می شود، شهروندان ۱۴ منطقه از

آگهی

دور نخست انتخابات پارلمانی مصر روز یکشنبه برگزار شد. در این دور از انتخابات که طی دو روز یکشنبه و دوشبه برگزار می شود، شهروندان ۱۴ منطقه از مناطق۲۷گانۀ مصر به پای صندوق های رای می روند.

در مجموع ۲۷ میلیون نفر از شهروندان مصر برای شرکت در دور نخست این انتخابات واجد شرایط اعلام شده اند اما خبرگزاری ها از استقبال نه چندان گرم در حوزه های رای گیری گزارش می دهند. این نخستین انتخاباتی است که از زمان سقوط دولت محمد مرسی در سال ۲۰۱۳ و بر سر کار آمدن عبدالفتاح السیسی، به عنوان رئیس جمهوری در این کشور برگزار می شود.

یکی از شهروندان به نام راغب رمضان با ابراز خوشبینی نسبت به این انتخابات می گوید: «یک اتفاق خوشآیند است که در هر کشور دیگری می افتد. ما نمی خواهیم که همیشه برای کمک التماس کنیم، ما می خواهیم کشورمان را خودمان بسازیم. ما نمی خواهیم که برای دریافت پول درب کشورهای دیگر را بزنیم، ما جمعیت جوان خوبی داریم، جمعیتی که می خواهد کار کند.»

برای دو روز مرحلۀ نخست از این انتخابات، ۴۷۰۰ شعبۀ رای گیری در شهرهایی نظیر قاهره، اسکندریه و جیزه برپا شده است.

یکی از ساکنان شهر قاهره می گوید: « من رای نمی دهم، هیچ کدام از این نامزدها به نفع من کاری نخواهند کرد. همۀ این نمایندگان قبلی وعده هایی دادند که هرگز به آنها عمل نکردند، به همین خاطر نمی خواهم به خودم زحمت بدهم و به حوزۀ رای گیری بروم، حتی اگر رای هم بدهم بی فایده است.»

در مجموع ۲۵۰۰ کاندیدا برای ورود به پارلمان مصر نامزد شده اند. دور دوم این انتخابات روزهای ۲۲ و ۲۳ نوامبر برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عبدالفتاح سیسی برای سومین‌بار سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد

پیمان ۴۰ ساله کمپ دیوید؛ اگر مصر تهدید به لغو توافقنامه صلح با اسرائیل را عملی کند چه می‌شود؟

توزیع آرد در بین رای‌دهندگان؛ چالش‌های سیسی برای سومین پیروزی در انتخابات مصر کدامند؟