سرعت؛ مارک مارکز فاتح جذابترین مسابقه فصل شد

سرعت؛ مارک مارکز فاتح جذابترین مسابقه فصل شد
نگارش از Euronews

پنجاهمین پیروزی دوران حرفه ای مارکز مارک مارکز، موتور سوار تیم هوندا فاتح مسابقات موتو جی پی جایزه بزرگ استرالیا شد. از ابتدای این رقابت جذاب دو

پنجاهمین پیروزی دوران حرفه ای مارکز

مارک مارکز، موتور سوار تیم هوندا فاتح مسابقات موتو جی پی جایزه بزرگ استرالیا شد. از ابتدای این رقابت جذاب دو اسپانیایی، مارکز و خورخه لورنزو و دو ایتالیایی، والنتینو روسی و آندریا یانونه از کاروان رقبا جدا شدند. این چهار نفر بارها در طول مسیر مسابقه از یکدیگر سبقت گرفتند.

هیجان تا آخرین دور ادامه داشت، جایی که شجاعت مارکز ۲۲ ساله بر تجربه حریفان قدرتمندش چیره گشت. لورنزو دوم شد و یانونه و روسی هم در جایگاه سوم و چهارم قرار گرفتند. روسی در جدول کلی رقابت ها با ۱۱ امتیاز اختلاف نسبت به لورنزو در صدر قرار دارد.

نخستین دوره مسابقات جایزه بزرگ استرالیا

نخستین دوره مسابقات موتو جی پی جایزه بزرگ استرالیا بیست و شش سال پیش روی پیست «فیلیپ ایسلند» برگزار شد. عدم آشنایی موتور سواران با پیچ و خم این پیست زیبا که در کنار اقیانوس آرام قرار دارد موجب شد تا تعدادی از آنها تعادل خود را از دست بدهند و زمین بخورند.

وین گاردنیر استرالیایی که از حمایت هواداران بهره می برد با ثبت زمان ۴۸ دقیقه و ۱۵ ثانیه و ۹۴۰ هزارم ثانیه به مقام قهرمانی رسید و وین رینی موتور سوار آمریکایی تیم یاماها هم روی سکوی دوم ایستاد.

مطالب مرتبط