Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آغاز آزمایش واکسن ابولا روی داوطلبان

آغاز آزمایش واکسن ابولا روی داوطلبان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان لاپاز مادرید در اسپانیا، در حال آزمایش نمونه ای از یک واکسن ابولا است. واکسنی که با توجه به بررسی های سازمان جهانی

آگهی

آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان لاپاز مادرید در اسپانیا، در حال آزمایش نمونه ای از یک واکسن ابولا است. واکسنی که با توجه به بررسی های سازمان جهانی بهداشت باید صد در صد موثر باشد. آزمایش این واکسن بطور همزمان در ایالات متحده آمریکا نیز در حال انجام است و پیش از این چهار هزار نفر در کشور گینه مورد آزمایش قرار گرفته اند.

خوزه رامون آریباس، رئیس واحد افونت بیمارستان مادرید می گوید: «این واکسن، واکسنی است که تنها با یک دوز عمل می کند و احتمالا تنها واکسنی است که در مناطق آلوده استفاده خواهد شد. در صورت موفقیت در این آزمایشات، می توان آن را پیشرفت بزرگی در زمینه بیماریهای همه گیر دانست.»

ایکر والسس، یکی از چهل پزشک داوطلبی که این واکسن روی او آزمایش شده، می گوید: «من دچار تب ۳۷.۹ درجه شدم اما تب من هرگز به ۳۸ درجه نرسید و سپس این تب به همان سرعتی که دچارش شدم برطرف شد.»

از اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی تا کنون حدود ۲۵هزار نفر بویژه در غرب آفریقا به ویروس ابولا آلوده شدند و یازده هزار نفر جان باختند. اگرچه پزشکان هر اقدامی را که در توانشان بود انجام داده اند تا از شیوع دوباره این بیماری جلوگیری کنند اما از آنجا که ویروس ابولا در مایعات بدن برای مدتی بسیار طولانی تر از حد انتظار فعال می ماند، همواره نگرانی از شیوع دوباره بیماری بویژه در جوامع آفریقایی وجود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا غیر سیگاری‌ها در برابر درمان نوعی از سرطان ریه مقاومت نشان می‌دهند؟

پورنوگرافی انتقامی: از هر ۷ نفر ۱ نفر تهدید می‌شود

چرا نباید تلفن همراه را با خود به توالت ببریم؟