رونمایی از «شهر موشکی» ایران به روایت صدا و سیما

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رونمایی از «شهر موشکی» ایران به روایت صدا و سیما

برای نخستین بار صدا و سیما تصاویری را از یک «شهر موشکی زیرزمینی» مجهول المکان در ایران پخش کرد و با نمایش قدرت موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دشمنان بالقوه منطقه ای و بین المللی خود را به چالش کشید.

در این ویدیوی کوتاه که از قرار معلوم در عمق پانصد متری زمین فیلمبرداری شده، تعداد زیادی موشک دوربرد بالستیک سوار بر «لانچر» و آماده پرتاب به معرض نمایش در آمد.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این تصاویر نادر با تاکید بر توان دفاعی ایران و اطمینان از قدرت موشکی سپاه تصریح کرد که موشکها آماده شلیک هستند و در این راه فقط به اذن رهبر جمهوری اسلامی ایران نیاز دارند.

در ویدیوی مزبور دو نوع موشک بین قاره ای «قدر» و «شهاب» قابل رویت بود. موشک شهاب در شش مدل طراحی شده و جدیدترین آن موسوم به «شهاب شش» می تواند خاک اروپا و به احتمال شرق ایالات متحده آمریکا را مورد هدف قرار دهد.

به گفته سردار امیرعلی حاجی زاده، پایگاه موشکی مذکور تنها یکی از چند صد پایگاه زیر زمینی ایران است که نظام از شناسایی آنها توسط ماهواره ها واهمه ای ندارد.

او اضافه کرد: «توانایی و اقتدار ما، مانند کوه یخی است که بر آب شناور و تنها گوشه ای کوچک از آن روی آب عیان است…. آنها که دل خوش به گزینه های روی میز خود هستند، تنها نگاهی به گزینه های زیر میز سپاهیان اسلام بیاندازند.»