محمود عباس: اقدامات اسرائیلی ها کل دنیا را به خطر می اندازد

محمود عباس: اقدامات اسرائیلی ها کل دنیا را به خطر می اندازد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود افزایش تدابیر امنیتی در بیت المقدس، حملات پراکنده فلسطینی ها به شهروندان اسرائیلی ادامه دارد. در تازه ترین رخدادها، روز چهارشنبه، پلیس

آگهی

با وجود افزایش تدابیر امنیتی در بیت المقدس، حملات پراکنده فلسطینی ها به شهروندان اسرائیلی ادامه دارد.

در تازه ترین رخدادها، روز چهارشنبه، پلیس اسرائیل یک فلسطینی را که یک زن هفتاد ساله را با چاقو زخمی کرده بود کشت. یک فلسطینی دیگر نیز که تلاش کرده بود یک پلیس اسرائیلی را در بیت المقدس بکشد، با تیراندازی پلیس از پا در آمد.

از سوی دیگر، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در یک سخنرانی تلویزیونی اقدامات اسرائیل را به شدت محکوم کرد و گفت: «این روزها حملات تجاوزکارانه اسرائیلی ها به ملت ما و سرزمین ما و مکان های مقدس آن افزایش یافته و نژادپرستی چهره کریه خود را بیشتر نشان می دهد و اشغالگری را کریه تر می کند. این اقدامات صلح و ثبات منطقه را تهدید می کند و زمینه ساز یک منازعه مذهبی می شود که همه چیز را نه فقط در منطقه بلکه در کل دنیا در آتش خود خواهد سوزاند.»

در مقابل، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اظهارات محمود عباس را رد کرده و او را به دروغگویی و فتنه انگیزی متهم کرد.

موج جدید درگیری ها بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها روز سه شنبه و پس از آن آغاز شد که حمله کنندگان فلسطینی سه شهروند اسرائیلی را با ضربات چاقو از پا در آورده و تعداد دیگری را زخمی کردند. در واکنش به این حوادث، دولت اسرائیل افزایش تدابیر امنیتی و نظارت بیشتر بر آمد و رفت ساکنان بیت المقدس، بویژه در شرق این شهر، را در دستور کار قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش خشونتها در بیت المقدس و تأثیر آن بر زندگی ساکنان و گردشگران

در پی حمله مسلحانه سه مرد در کرانه باختری یک اسرائیلی کشته شد

نتایج نظرسنجی: اسرائيلی‌ها مخالف آتش‌بس هستند؛ «این کشته‌ها بهای قابل قبولی برای امنیت آینده است»