Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پوتین: روسیه برنامه ای برای اعزام نیروی زمینی به سوریه ندارد

پوتین: روسیه برنامه ای برای اعزام نیروی زمینی به سوریه ندارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

با تداوم حملات نیروهای هوایی روسیه به مواضع مخالفان دولت بشار اسد در سوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در یک گفت و گوی تلویزیونی با شبکه اول تلویزیون این کشور، مواضع خود در این باره را تشریح کرده است. به گفته او، روسیه برنامه ای برای اعزام نیروی زمینی به سوریه ندارد اما عملیات هوایی جنگنده های روسی تا مدت نامعلومی ادامه خواهد یافت.

ولادیمیر پوتین در این گفت و گو هدف خود از پذیرفتن درخواست دولت سوریه برای مداخله نظامی را «تثبیت دولت مشروع سوریه» عنوان کرد و گفت: «بخش اصلی کار ما در سوریه محدود به دوره ای خواهد بود که ارتش سوریه توان قرار گرفتن در موضع عملیات تهاجمی را به دست آورد. وظیفه ما تثبیت حکومت قانونی سوریه و ایجاد شرایط مناسب برای رسیدن به یک مصالحه سیاسی در این کشور است.»

پوتین در مورد احتمال عملیات زمینی روسیه در سوریه گفت که چنین برنامه ای تحت هیچ شرایطی در دستور کار او قرار نخواهد گرفت. او گفت: «ما در حال برنامه ریزی برای انجام عملیات زمینی نیستیم. و دوستان سوری ما این را می دانند.»

از سوی دیگر و به موازات ادامه عملیات جنگنده های روسیه در سوریه، مقامات نظامی سوریه از پیشروی چشمگیر نیروهای وفادار به اسد در مناطقی از لاذقیه و حما خبر می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اروپا خواهان برکناری فوری بشار اسد نیست

خطر موشکهای روسی برای هواپیماهای مسافربری در ایران و عراق

پوتین با وزیر دفاع عربستان در سوچی دیدار کرد