Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حزب سوسیال دموکرات بازهم ادارۀ وین را در اختیار گرفت

حزب سوسیال دموکرات بازهم ادارۀ وین را در اختیار گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حزب راست افراطی اتریش در انتخابات شهرداری و استانداری وین به ۳۱ درصد از آرا دست یافت. آرای روز یکشنبۀ این حزب نسبت به انتخابات دورۀ پیش پنج درصد

آگهی

حزب راست افراطی اتریش در انتخابات شهرداری و استانداری وین به ۳۱ درصد از آرا دست یافت. آرای روز یکشنبۀ این حزب نسبت به انتخابات دورۀ پیش پنج درصد افزایش نشان می دهد. علیرغم این افزایش آرا، این حزب راست گرا نتوانست بر رقیب خود حزب سوسیالیست دموکرات فائق آید.

هاینس کریستیان اشتراخه، رهبر حزب آزادی اتریش در واکنش به این نتیجه می گوید: «امروز شهردار وین همراه با سبزها و حزب مردم از بازندگان بودند. این آقایان بعد به طور معمول به کار بازخواهند گشت. آنها واقعا آرای دموکراتیک را جدی نمی گیرند و این نشان می دهد که اگر به همین منوال ادامه بدهند به زودی شکست خواهند خورد.»

سوسیالیست دموکرات ها در این انتخابات به رهبری میخاییل هویپل ۳۹ درصد از آرا را کسب کرده اند اما نسبت به دورۀ پیش بیش از ۵ درصد از رای دهندگان خود را از دست داده اند. این میزان آرای به دست آمده، به سوسیال دموکرات ها امکان ائتلاف با احزاب چپ گرا از جمله سبزها را برای ادارۀ شهر وین می دهد. حزب سبزهای اتریش در این انتخابات، ۱۱.۷ درصد از آرا را کسب کرده است.

حزب سوسیال دموکرات اتریش بیش از نیم قرن است که ادارۀ پایتخت را در اختیار دارد و میخاییل هویپل در راس این حزب از ۲۱ سال پیش شهردار وین است.

افزایش بی شمار پناهجویان در اتریش و بالا رفتن بیکاری در این کشور، از دلایل بیشتر شدن محبوبیت احزاب راست افراطی در اتریش عنوان می شود.

انتخابات شهرداری و استانداری وین هر پنج سال یکبار برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالش حمام یخ در گرماگرم تابستان وین؛ اتریشی‌ها رکورد شکستند

«ارکستر سبزیجات» در وین؛ اجرای موسیقی با سازهایی که هویج و بادمجان هستند

گروسی: تهران باید برای ذرات اورانیوم در سایت‌های اعلام نشده توضیحات فنی ارائه کند