Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترکیه؛ تظاهرات در استانبول و دیاربکر در پی حملات انتحاری در آنکارا

ترکیه؛ تظاهرات در استانبول و دیاربکر در پی حملات انتحاری در آنکارا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی حملات روز شنبه در آنکارا که مرگبارترین حمله سالهای اخیر در ترکیه توصیف شده است، هزاران نفر شنبه شب در استانبول تظاهرات کردند. شرکت کنندگان در

آگهی

در پی حملات روز شنبه در آنکارا که مرگبارترین حمله سالهای اخیر در ترکیه توصیف شده است، هزاران نفر شنبه شب در استانبول تظاهرات کردند. شرکت کنندگان در این تظاهرات با حمل بنر بزرگی که روی آن نوشته شده بود «ما قاتلان را می شناسیم» با شعارهایی از جمله «اردوغان قاتل است» و «صلح برقرار خواهد شد» علیه رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری و دولت احمد داود اوغلو نخست وزیر شعار دادند.

صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب دموکراتیک خلق ها در مصاحبه ای گفت: «اگر حزب عدالت و توسعه مانعی برای تروریسم ایجاد نکند، این حملات ادامه خواهد داشت. آنها برای مثال هیچ اقدامی در ارتباط با این حمله انجام ندادند، دست کم شما باید استعفا دهید زیرا قادر نبودید مانع این حملات شوید. اما شاهد هیچ استعفایی نیستیم.»

از سوی دیگر در دیاربکر نیز گروههای از مردم، شنبه بعد از ظهر دست به تظاهرات زدند. این تظاهرات به درگیری بین معترضان و پلیس انجامید. پلیس با گاز اشک آور و ماشین های آب پاش به معترضان در دیاربکر حمله کرد.

به گزارش خبرگزاری ها روز شنبه برخی شهرهای دیگر ترکیه از جمله ازمیر، باتمان، شانلی اورفه و وان نیز شاهد تظاهرات بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پ ک ک مسئولیت «حمله تروریستی» آنکارا را برعهده گرفت؛ اردوغان از اتحادیه اروپا انتقاد کرد

تظاهرات حامیان فلسطین در بلژیک و درگیری آن‌ها با پلیس

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟