Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ارتش عراق: از سرنوشت بغدادی بعد از حملات خبری نیست

ارتش عراق: از سرنوشت بغدادی بعد از حملات خبری نیست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات عراقی می گویند تعدادی از فرماندهان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در جریان حملات هوایی به یک کاروان خودرو و چند موضع داعش کشته شده اند. به

آگهی

مقامات عراقی می گویند تعدادی از فرماندهان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در جریان حملات هوایی به یک کاروان خودرو و چند موضع داعش کشته شده اند. به گفتۀ مقامات عراقی ابوبکر بغدادی را بعد از این بمباران ها با خودرویی از محل حادثه دور کرده اند اما هنوز اخبار قطعی در مورد زنده ماندن یا مرگ رهبر داعش منتشر نشده است.

ارتش عراق در بیانیه ای که روز یکشنبه در همین رابطه منتشر کرده، از حمله به خودروی ابوبکر بغدادی و تعدادی دیگر از فرماندهان داعش به هنگام عزیمت به مقر نشستی در کرابله در استان انبار خبرداده و تأکید کرده است «رهبر داعش با خودرویی از محل بمباران گریخته و از سرنوشت وی هنوز خبری در دست نیست».

همزمان چند ساختمان متعلق به داعش در استان انبار نیز توسط جنگنده های عراقی بمباران شده و تعدادی از فرماندهان داعش در این حمله کشته شده اند. حملات مذکور با همکاری نزدیک سرویس های اطلاعاتی عراق، نیروی هوایی و مشاوران نظامی ائتلاف سرکوب داعش به رهبری آمریکا صورت گرفته است.

در ابتدای سال جاری نیز مقامات عراقی از مجروح شدن ابوبکر بغدادی، رهبر گروه دولت اسلامی در یک حملۀ هوایی خبر داده بودند.

تصاویر زیادی از ابوبکر بغدادی در دست نیست. تاکنون تنها یک ویدئوی تصویری از ابوبکر بغدادی به هنگام اعلام خلافت خود در مسجد موصل منتشر شده و پس از اعلام خبر مجروح شدن وی در یک حملۀ هوایی نیز، داعش برای اثبات زنده بودن رهبر گروه دولت اسلامی اقدام به انتشار یک نوار صوتی منتسب به وی در ماه مه ۲۰۱۵ کرده است.

ابوبکر بغدادی که ۴۵ سال دارد پس از تصرف موصل توسط داعش خود را خلیفۀ گروه دولت اسلامی در عراق و شام معرفی کرد. آمریکا برای دستگیری یا هر گونه اطلاعی درباره محل اختفای وی مبلغ ۱۰ میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد

مجلس عراق قانون مجازات ۱۵ سال زندان برای همجنسگرایی را تصویب کرد

اینفلوئنسر عراقی و ستاره «تیک تاک» به ضرب گلوله در بغداد کشته شد