پناهجویان سوری در آلمان شرایط را برای بازگشت به کشور مهیا نمی دانند

پناهجویان سوری در آلمان شرایط را برای بازگشت به کشور مهیا نمی دانند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی نتایج یک نظرسنجی که به تازگی منتشر شده نشان می دهد بیش از نیمی از پناهجویان سوری در آلمان (پنجاه و دو درصد) تنها در صورت برکناری بشار

آگهی

گزارش تفصیلی

نتایج یک نظرسنجی که به تازگی منتشر شده نشان می دهد بیش از نیمی از پناهجویان سوری در آلمان (پنجاه و دو درصد) تنها در صورت برکناری بشار اسد حاضر به بازگشت به کشورشان هستند. تنها یک اقلیت هشت درصدی گفته است که تا زمانی نامحدود در آلمان خواهند ماند.

یورونیوز با سه فرد سوری که در یک پَنل گفتگوی عمومی در مجارستان شرکت کرده بودند گفتگو کرده است. این پَنل از سوی دانشگاه اروپای مرکزی بوداپست برای تحلیل آماری وضعیت پناهجویان سوری برپا شده بود.

مَعان ابولیلا که یک متقاضی پناهندگی است، می گوید: «من خواهان بازگشت به سوریه هستم اما نه در این شرایط. باید ثبات و امنیت و نیز امنیت بازگشت فراهم شود. اکنون مهمترین مسئله عشق و علاقه میان مردم است که در حال حاضر دلتنگ آن هستم. تا اوضاع تغییر نکند نمی توانم به عقب برگردم.»

یحیی عبدالله از حلب می آید. پس از پایان تحصیلاتش در سوریه مجبور بود وارد ارتش شود و چون تمایل به این کار نداشت کشورش را ترک کرد. او که سابقه تدریس در دانشگاه را دارد می خواهد بر روی یک طرح آموزشی برای پناهجویان کار کند. او می گوید: «من یک برنامه آموزشی را برای سوری ها طراحی کردم گرچه سوری های مقیم سوریه بیشتر به آن نیاز دارند اما شوربختانه فکر نمی کنم در حال حاضر امکان انجام آن فراهم باشد. در صورت امکان فورا به آنجا برخواهم گشت.»

حاکم شَعر محققی است که بر روی پروژه ای به نام حلب کار می کند. او هشت ماه پیش به طور اختصاصی برای کار بر روی این پروژه از راه ترکیه به بوداپست آمده است. هماهنگ کنندگان این پروژه با هدف کمک به بازسازی شهری و اجتماعی حلب با افراد مختلف از جمله معماران و باستانشناسان وارد گفتگو می شوند. او در باره این پروژه می گوید: «برای من بسیار مهم است. زیرا هر تلاشی در جهت جمع آوری دیدگاه ها، خاطرات و تجارب افراد در باره حلب به آینده این شهر و تلاش ها برای بازسازی مطلوب آن کمک می کند.»

جنگ سوریه آثار مخربی بر جای گذاشته است. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده در پروژه حلب نزدیک به نیمی از منازل مسکونی به کلی منهدم و یا تخریب شده است. یک سوم از ساکنان شهر نیز از کشور گریخته و یا آواره شده اند.

در حال حاضر هیچکس نمی داند این جنگ چه وقت به پایان می رسد و بازسازی چه زمانی آغاز خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

ده‌ها هزار نفر در حمایت از رهبر نوظهور اپوزیسیون مجارستان به خیابان رفتند؛ پیتر مجار کیست؟

ویکتور اوربان: برای ایجاد تغییرات در اتحادیه اروپا چاره‌ای جز اشغال بروکسل نداریم