عملیات گشت دریایی مبارزه با قاچاق انسان در مدیترانه آغاز شد

عملیات گشت دریایی مبارزه با قاچاق انسان در مدیترانه آغاز شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از نشست غیر رسمی وزیران دفاع و خارجه اتحادیه اروپا در روزهای آغازین سپتامبر در لوکزامبورگ، نمایندگان کشورهای عضو، با شروع به کار گشتهای دریایی

پس از نشست غیر رسمی وزیران دفاع و خارجه اتحادیه اروپا در روزهای آغازین سپتامبر در لوکزامبورگ، نمایندگان کشورهای عضو، با شروع به کار گشتهای دریایی برای دستگیری قاچاقچیان انسان در آبهای مدیترانه از روز چهارشنبه موافقت کردند.

آگهی
پیش از این، گشتهای دریایی تنها وظیفه نظارت و نجات پناهجویان را بر عهده داشتند. بر اساس قوانین تازه، واحدهای گشتی متعلق به اتحادیه اروپا قادر خواهند بود وارد کشتی های مظنون به قاچاق انسان شوند، آنها را بازرسی کنند و در صورت لزوم بر اساس قوانین بین المللی، کشتی های مظنون را از مسیر خود بازگردانند. اروپا با بحران ورود پناهجویان از کشورهای آفریقایی و کشورهای درگیر جنگ داخلی همچون سوریه و عراق مواجه است.

در همین حال، روز سه شنبه ۶ اکتبر یک ناو بریتانیایی با ۶۳۹ پناهجو به بندر کاتانیا در جزیره سیسیل رسید. این افراد بازماندگان کشتی ای هستند که یک روز پیش تر در سواحل لیبی در هم شکست. هلال احمر لیبی مشغول جمع آوری اجساد قربانیان در سواحل این کشور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اجساد پناهجویان غرق شده در مدیترانه در سواحل لیبی

گریه‌های یوهان در «اوین» هنگام گفت‌و گو با خانواده‌اش؛ «چراغ سلول ۲۴ ساعته روشن است»

آزادسازی زندان؛ رهبر مافیا از یورش ۱۱هزار نیروی امنیتی به «هتل» جنایتکاران جان سالم به در برد