تشدید تدابیر امنیتی در کرانه باختری؛ محمود عباس خواستار توقف خشونتها شد

تشدید تدابیر امنیتی در کرانه باختری؛ محمود عباس خواستار توقف خشونتها شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کرانه باختری رود اردن بار دیگر روز سه شنبه صحنه درگیری میان معترضان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی بود. خشونتها در شهر بیت لحم پس از مراسم تشییع نوجوان

آگهی

کرانه باختری رود اردن بار دیگر روز سه شنبه صحنه درگیری میان معترضان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی بود. خشونتها در شهر بیت لحم پس از مراسم تشییع نوجوان سیزده ساله فلسطینی که در اثر اصابت گلوله سربازان اسرائیلی جان باخت، آغاز شد.

دولت اسرائیل بر شمار نیروهای امنیتی خود افزوده است و کنترلها در مراکز حساسی همچون کوه معبد را افزایش داده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه گفت: «ما از نیروهای امنیتی اضافه ای که داشتیم استفاده کردیم. انها دستورالعمل روشنی دارند که در مقابل هرگونه خطری که زندگی ما و مردم بی گناه را تهدید می کند وارد عمل شوند. ما ضامن اماکن مقدس اسلامی هستیم. به خاطر ماست که اماکن مقدس اسلامی یا مکانهای مقدس متعلق به یهودیان و مسیحیان شبیه پالمیرا نیستند.»

در این روز اعضای کمیته اجرایی فلسطین در رام الله با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و برای قربانیان خشونتهای اخیر دعا کردند.

محمود عباس در این دیدار گفت: «اسرائیل باید تجاوزاتش را متوقف کند و به دنبال صلح باشد زیرا ما به دنبال راه حلی سیاسی و روشی صلح آمیز هستیم و نه روشهای دیگری.»

اخیرا نیروهای اسرائیل محل سکونت خانواده های دو فلسطینی را که مظنون به فعالیتهای تروریستی بودند، تخریب کردند. این تخریب با وجود این واقعیت انجام شد که هر دو این افراد سال گذشته توسط سربازان اسرائیلی کشته شده اند.

تشکیلات خودگردان فلسطین اسرائیل را به اجرای سیاست مجازات جمعی متهم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش درگیریها در کرانه باختری رود اردن؛ اسرائیل بر شدت مقابله می افزاید

چرا حیات سیاسی نتانیاهو به جنگ غزه و حتی گسترش آن در منطقه گره خورده است؟

پای آلمان هم بر سر «نسل‌کشی» در نوار غزه به دیوان بین‌المللی دادگستری کشیده شد