Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کلینتون قول کاهش خشونت های مسلحانه را به هوادارانش داد

کلینتون قول کاهش خشونت های مسلحانه را به هوادارانش داد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گوید در صورتی که در این انتخابات پیروز شود، از قدرت خود برای محدود کردن استفاده از سلاح

آگهی

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گوید در صورتی که در این انتخابات پیروز شود، از قدرت خود برای محدود کردن استفاده از سلاح در این کشور استفاده خواهد کرد.

وزیر سابق خارجۀ آمریکا در حالی این سخنان را مطرح می کند که آخرین تیراندازی در این کشور، ۹ قربانی بر جای گذاشته است. وی همچنین قول داده است قانون مرتبط با فروشندگان و سازندگان سلاح را اصلاح کند.

نامزد دموکرات آمریکا می گوید: «این بیماری خشونت های مسلحانه هیچ حد و مرزی نمی شناسد. چقدر آدم باید در این کشور بمیرد تا ما به فکر یک راه حل بیافتیم و به عنوان یک ملت با هم یکی بشویم.»

از سال ۲۰۰۸ و از زمانیکه باراک اوباما، رئیس جمهوری این کشور مسالۀ محدودیت استفاده از سلاح را مطرح کرده، تاکنون دست کم ۲۰ تیراندازی در آمریکا بوقوع پیوسته است. این تیراندازی ها که در اکثر آنها یک نفر عامل جنایت بوده، ۱۷۷ قربانی برجای گذاشته است.

در شش واقعۀ تیراندازی، فرد حمله کننده قربانیان خود را از دانشجویان دانشگاه برگزیده و یک مورد از این تیراندازی ها نیز در یک مدرسه به وقوع پیوسته است که ۲۰ دانش آموز در جریان آن کشته شدند.

عامل بیشتر این تیراندازی ها افرادی با مشکلات روانی، سربازان بازگشته از جنگ یا افرادی با گرایش های نژادپرستانه عنوان می شوند. به این تیراندازی ها باید درگیری های مسلحانه میان پلیس با مجرمان را نیز اضافه کرد که از سال ۲۰۱۳ تاکنون دست کم ۱۲۵۰ قربانی در پی داشته است.

ایالت های کالیفرنیا، فلورید و تگزاس بیشترین تیراندازی ها را نسبت به دیگر مناطق آمریکا داشته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند

دیوید کاپرفیلد شعبده‌باز مشهور آمریکایی به سوءرفتار و آزار جنسی ۱۶ زن متهم شد

دولت بایدن به رغم تعلیق ارسال بمب، یک میلیارد دلار سلاح و مهمات به اسرائیل می‌فرستد