Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ایرفرانس علیه حمله کارکنان به مدیرش اقدام قانونی خواهد کرد

ایرفرانس علیه حمله کارکنان به مدیرش اقدام قانونی خواهد کرد
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

زاویه بروزتا، مدیر منابع انسانی ایرفرانس در جلسه دیروز دوشنبه مدیران این شرکت هواپیمایی با پیراهن و کراواتی دریده مجبور به فرار شد، جلسه ای که در

آگهی

زاویه بروزتا، مدیر منابع انسانی ایرفرانس در جلسه دیروز دوشنبه مدیران این شرکت هواپیمایی با پیراهن و کراواتی دریده مجبور به فرار شد، جلسه ای که در نزدیکی فرودگاه شارل دوگل پاریس و با هدف تعدیل نزدیک به سه هزار نیرو برگزار شده بود و با هجوم کارکنان و کارمندان خشمگین از هم پاشید.

فردریک گژه، مدیر عامل ایرفرانس یک ساعت پیش آغاز کشمکش جلسه را ترک کرده بود اما آقای بروزتا، مدیر منابع انسانی وی خوش شانس نبود و تیتر و خبر اول بسیاری از روزنامه های اروپا شد.

ایرفرانس می گوید علیه خشونت اعمال شده اقدام قانونی خواهد کرد و آقای بروزتا می گوید:«البته که شوکه و سرخورده ام، اما نمی خواهم تمام کارکنان و اتحادیه های ایرفرانس سرزنش شوند.»

کریستوفر مالوژی از اتحادیه کارگری ایرفرانس می گوید:«اتحادیه چنین حرکاتی را تایید نمی کند اما کارکنان و کارمندان جانشان به لبشان رسیده است، آنان بسیار کار و تلاش کرده اند و روسا از حذف مشاغل می گویند. این قابل قبول نیست و کارکنان نظر خود را روشن و شفاف و به روش خود ایراد کردند.»

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه با غیرقابل قبول خواندن حادثه روز دوشنبه، نسبت به تاثیر سوء تصاویر ثبت شده دیروز بر چهره فرانسه در خارج از مرزهای این کشور ابراز نگرانی کرد.

اعتصاب در فرانسه معمول است و اعتراضات خشونت آمیز هم در کشوری که بدست گرفتن و اجرای قانون توسط مردم سنتی دیرینه و تاریخی است، غیرمعمول نیست.

ایرفرانس با هدف بهره وری درصدد برکناری ۳۰۰ خلبان، ۹۰۰ مهماندار و خدمه پرواز و یکهزار و ۷۰۰ نفر از پرسنل اداری خود است.

علاوه بر حذف مشاغل، تا سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۴ فروند از ۱۰۷ فروند هواپیمای موجود در ناوگان ایرفرانس از سرویس خارج خواهد شد. همچنین از تعداد پروازهای ۲۲ مسیر این شرکت کاسته خواهد شد و در نهایت تا سال ۲۰۱۷، فعالیت پنج خط این کمپانی در هند و جنوب شرق آسیا متوقف خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سنت دیرینه اعتراضات صنفی در فرانسه

خشم کارکنان ایرفرانس از برنامه حذف مشاغل این شرکت

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟