Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

والس: حمله به مدیر ایرفرانس شایسته اراذل و اوباش است

والس: حمله به مدیر ایرفرانس شایسته اراذل و اوباش است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

زاویه بروزتا، مدیر منابع انسانی ایرفرانس در جلسه روز دوشنبه مدیران این شرکت هواپیمایی با پیراهن و کراواتی دریده مجبور به فرار شد، جلسه ای که در

آگهی

زاویه بروزتا، مدیر منابع انسانی ایرفرانس در جلسه روز دوشنبه مدیران این شرکت هواپیمایی با پیراهن و کراواتی دریده مجبور به فرار شد، جلسه ای که در نزدیکی فرودگاه شارل دوگل پاریس و با هدف تعدیل نزدیک به سه هزار نیرو برگزار شده بود و با هجوم کارکنان و کارمندان خشمگین از هم پاشید.

فردریک گژه، مدیر عامل ایرفرانس یک ساعت پیش از آغاز کشمکش جلسه را ترک کرده بود اما آقای بروزتا، مدیر منابع انسانی وی خوش شانس نبود و تیتر و خبر اول بسیاری از روزنامه های اروپا شد.

ایرفرانس می گوید علیه خشونت اعمال شده اقدام قانونی خواهد کرد و آقای بروزتا می گوید: «البته که شوکه و سرخورده ام اما نمی خواهم تمام کارکنان و اتحادیه های ایرفرانس سرزنش شوند.»

کریستوفر مالوژی از اتحادیه کارگری ایرفرانس می گوید: «اتحادیه چنین حرکاتی را تایید نمی کند اما کارکنان و کارمندان جانشان به لبشان رسیده است. آنان بسیار کار و تلاش کرده اند و روسا از حذف مشاغل می گویند. این قابل قبول نیست و کارکنان نظر خود را روشن و شفاف و به روش خود ایراد کردند.»

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه با غیرقابل قبول خواندن حادثه روز دوشنبه، نسبت به تاثیر سوء تصاویر ثبت شده دیروز بر چهره فرانسه در خارج از مرزهای این کشور ابراز نگرانی کرد.

وی گفت: «وقتی یک گفتگوی گروهی با خشونت و بطور غیرقابل قبولی به مجادله کشیده شد تاثیرش بر چهره و محبوبیت فرانسه مشهود خواهد بود.»

مانول والس، نخست وزیر فرانسه پس از دیدار با مدیران ایرفرانس در سخنانی شدیدتر از آقای اولاند گفت: «هیچ چیز چنان اعمالی را توجیه نمی کند، اعمالی که شایسته اراذل و اوباش است و مسببان چنان اعمالی باید به شدت مجازات شوند.»

اعتصابات در فرانسه امری رایج و معمول است. در عین حال اعتراضات خشونت آمیز برای بدست گرفتن و اجرای قانون توسط مردم همواره ریشه در سنت و تاریخ این کشور داشته است.

ایرفرانس با هدف بهره وری درصدد برکناری ۳۰۰ خلبان، ۹۰۰ مهماندار و خدمه پرواز و یکهزار و ۷۰۰ نفر از پرسنل اداری خود است.

علاوه بر حذف مشاغل، تا سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۴ فروند از ۱۰۷ فروند هواپیمای موجود در ناوگان ایرفرانس از سرویس خارج خواهد شد. همچنین از تعداد پروازهای ۲۲ مسیر این شرکت کاسته خواهد شد و در نهایت تا سال ۲۰۱۷، فعالیت پنج خط این کمپانی در هند و جنوب شرق آسیا متوقف خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایرفرانس در برابر چالشهای متعدد

سنت دیرینه اعتراضات صنفی در فرانسه

خشم کارکنان ایرفرانس از برنامه حذف مشاغل این شرکت