Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

برگزاری مراسم بیست و پنجمین سالگرد اتحاد دو آلمان

برگزاری مراسم بیست و پنجمین سالگرد اتحاد دو آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیست و پنجمین سالگرد اتحاد آلمان روز شنبه با برگزاری مراسم گوناگونی در برلین و فرانکفورت برگزار شد. پس از مراسمی در کلیسای جامعه فرانکفورت، مراسم

آگهی

بیست و پنجمین سالگرد اتحاد آلمان روز شنبه با برگزاری مراسم گوناگونی در برلین و فرانکفورت برگزار شد.

پس از مراسمی در کلیسای جامعه فرانکفورت، مراسم رسمی در اپرای قدیمی این شهر با حضور ۱۵۰۰ مهمان از جمله آنگلا مرکل صدر اعظم، نوربرت لامرت رئیس پارلمان و مهمانانی از کشورهای دیگر اروپایی برگزار شد.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در این مراسم گفت: «امروز، با گذشت ۲۵ سال ما با چالش های بزرگی روبرو هستیم. مسئله پناهجویان بطور اخص این روزها ما را مشغول کرده است و من بار دیگر می گویم که آلمان نمی تواند این مشکل را به تنهایی حل کند. تنها بهمراه هم در اروپا و در سراسر جهان و از طریق توزیع عادلانه وظایف می توانیم این کار را انجام دهیم.»

یواخیم گاوک رئیس جمهوری آلمان نیز در سخنانی گفت که از زمان اتحاد، رشد هماهنگ برای دو آلمان آسان نبوده است. او تاکید کرد که وضعیت فعلی شبیه شرایط سال ۱۹۹۰ است اما اینبار مشکل ما ادغام پناهجویانی است که به آلمان می آیند.

بعد از فروپاشی دیوار برلین در ۹ نوامبر ۱۹۸۹، کنگره جمهوری دموکراتیک آلمان الحاق به جمهوری آلمان فدرال را تصویب کرد و در تاریخ ۳ اکتبر ۱۹۹۰ بطور رسمی دو آلمان متحد شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد

اتهام جاسوسی به ایران و دو کشور دیگر؛ وزیر کشور آلمان وضعیت امنیتی را «متشنج» توصیف کرد

حمله با تبر در آلمان پیش از مسابقه جام ملت‌های اروپا؛ پلیس به فرد مهاجم شلیک کرد