درخشش جودوکاران ژاپنی در نخستین روز مسابقات جایزه بزرگ تاشکند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درخشش جودوکاران ژاپنی در نخستین روز مسابقات جایزه بزرگ تاشکند

گل بادام بابامراتوف از ترکمنستان مدال طلای وزن منهای ۵۲ کیلوگرم مسابقات جایزه بزرگ تاشکند را به گردان آویخت. او در فینال با کسب ۲ امتیاز وازاری از سد حریف سرسخت آلمانی خود ماریا اریت گذشت.

در فینال وزن منهای ۴۸ کیلوگرم، «اوران تسیتسگ مونخابات»، از مغولستان با برتری مقابل کیونگ بو جیونگ از کره جنوبی به مدال طلا رسید. بازی دفاعی دستور کار دو جودوکار بود، اما در نهایت ورزشکار با تجربه مغولستانی از اشتباه حریفش استفاده کرد.

دی جان کیم از کره جنوبی با برتری مقابل ایرینا زابلودینا از روسیه مدال طلای وزن منهای ۵۷ کیلوگرم را از آن خود کرد. جودوکار ۲۴ ساله اهل کره جنوبی با اجرای فن اوسوتوگاری و کسب امتیاز ایپون حریفش را به زانو درآورد.

در بخش مردان و در فینال وزن منهای ۶۰ کیلوگرم یوما اوشیما، جودوکار جوان ژاپنی دست به کار بزرگی زد و ورزشکار کشور میزبان شرف الدین لوطفیلاف را شکست داد.

هیفومی آبه، دیگر جودوکار ژاپنی روی سکوی نخست وزن منهای ۶۶ کیلوگرم ایستاد تا تیم ژاپن با ۲ مدال طلا نخستین روز را به پایان ببرد. آبه ۱۸ ساله در فینال با اجرای فن اوسوتوگاری در ثانیه ۳۶ و کسب امتیاز ایپون حریف چینی خود «دوآن بین ما» را شکست داد.