ایالتهای شرقی آمریکا آماده مقابله با طوفان احتمالی

ایالتهای شرقی آمریکا آماده مقابله با طوفان احتمالی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باد و باران شدید در سواحل باهاما در اقیانوس اطلس، موجب بروز طوفان سهمگینی در این مجمع الجزایر کم جمعیت شده است. به گزارش رسانه های محلی، برخی از

آگهی

باد و باران شدید در سواحل باهاما در اقیانوس اطلس، موجب بروز طوفان سهمگینی در این مجمع الجزایر کم جمعیت شده است. به گزارش رسانه های محلی، برخی از ساکنان باهاما در خانه های خود گرفتار شده اند.

به گفته یک مرکز هواشناسی متعلق به آمریکا این طوفان با وزش بادهای سهمگینی با سرعت بیش از ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت همراه خواهد بود. این مرکز، طوفان را که انتظار می رود در مناطقی امواجی به ارتفاع سه متر ایجاد کند، «بسیار خطرناک» توصیف کرده است.

بارش بارانهای شدید در چند روز اخیر در ایالتهای شرقی آمریکا این نگرانی را ایجاد کرده است که طوفان این مناطق را هم درنوردد. هرچند پیش بینی ها حاکی از کاهش شدت آن است.

پت مک کروری، فرماندار ایالت کارولینای شمالی می گوید: «آنچه می دانیم این است که سامانه های جاری آب و هوایی، حامل باران زیادی در روزهای آتی در اکثر مناطق کارولینای شمالی خواهد بود. این بارانها به بارشی که در هفته گذشته تجربه کردیم اضافه خواهند شد. تقریبا تمام ایالت در حالت آماده باش برای مقابله با سیل قرار دارد.»

طوفان اخیر در باهاما، روز پنجشنبه شدت گرفت و مرکز بررسی های طوفان آمریکا آن را فقط یک درجه خفیف تر از شدیدترین طوفان ممکن درجه بندی کرد.

علاوه بر کارولینای شمالی در ایالتهای نیوجرسی، ویرجینیا و مریلند هم وضعیت فوق العاده اعلام شده است. مدرسه ها در بعضی از شهرهای این ایالتها در روز جمعه تعطیل هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نزدیک به ۹۰ نفر در اثر طوفان‌های سهمگین زمستانی در ایالات متحده جان باختند

تصاویری از یخ زدگی دریاچه میشیگان ایالات متحده

عملیات نجات افراد و خودروها از محاصره گل و لای در کالیفرنیا