Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اعدام یک محکوم به مرگ در آمریکا به تعویق افتاد

اعدام یک محکوم به مرگ در آمریکا به تعویق افتاد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعدام یک زندانی در ایالت اوکلاهما در آخرین دقایق متوقف شد. قرار بود ریچارد اوژن با تزریق مواد سمی اعدام شود اما به دلیل عدم اطمینان از ترکیب سمی که

آگهی

اعدام یک زندانی در ایالت اوکلاهما در آخرین دقایق متوقف شد. قرار بود ریچارد اوژن با تزریق مواد سمی اعدام شود اما به دلیل عدم اطمینان از ترکیب سمی که قرار بود برای اعدام وی استفاده شود، مقامات این ایالت تصمیم گرفتند اعدام وی را به تعویق بیاندازند.

از چند ماه پیش، مباحثی در مورد مواد استفاده شده در سموم ترکیبی اعدام زندانیان در ایالات متحده آمریکا به جریان افتاده است. در برخی از این سموم، از داروهایی استفاده می شود که برای کشتن اسب به کار می برند. مخالفان اعدام به استفاده از این سموم در برخی از ایالات آمریکا معترضند.

رابرت پتون، مدیر دایرۀ اصلاحی اوکلاهوما در این باره گفت: «در پی مکالمات و تماس های تلفنی با فرماندار و دادستان کل، فرماندار اوکلاهما اعدام ریچارد اوژن گلوسیپ را تا ماه آینده به تعویق انداخت. در این فاصله، ما پروتکل داروهای استفاده شده برای اعدام را مجددا بررسی می کنیم برای پرسش هایی که در این رابطه داریم، پاسخ خواهیم یافت.»

به گفتۀ مسئولان قضایی، مشکل اصلی به پتاسیم موجود در سم ترکیبی اعدام مربوط می شود. سال گذشته، استفاده از داروی اعدام موجب مرگ طولانی و زجرآور یک زندانی در آمریکا شد و همین امر اعتراض هایی را در پی داشت.

وکیل مدافع این محکوم به اعدام، چندی پیش مدارکی را به دادگاه این ایالت ارائه کرده و خواستار بازگشایی مجدد پروندۀ موکل خود شده است. ریچارد اوژن که ۵۲ سال دارد، که از هجده سال پیش در زندان به سر می برد، به اتهام قتل صاحب یک هتل به مرگ محکوم شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند

دیوید کاپرفیلد شعبده‌باز مشهور آمریکایی به سوءرفتار و آزار جنسی ۱۶ زن متهم شد