تبادل دو زندانی محکوم به جاسوسی میان روسیه و استونی

تبادل دو زندانی محکوم به جاسوسی میان روسیه و استونی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تبادل زندانی به شیوه ای که یاد آور دوران جنگ سرد است. دو زندانی محکوم به جاسوسی، روی پل رودخانه مرزی «پیوزا» که دو کشور روسیه و استونی را از یکدیگر

آگهی

تبادل زندانی به شیوه ای که یاد آور دوران جنگ سرد است. دو زندانی محکوم به جاسوسی، روی پل رودخانه مرزی «پیوزا» که دو کشور روسیه و استونی را از یکدیگر جدا می کند، مبادله شدند.

در یک سو، «آلکسی درسن» قرار داشت که به جرم جاسوسی برای روسیه در سال ۲۰۱۲ میلادی دستگیر و به شانزده سال زندان محکوم شده و در سوی دیگر «استون کوهور» افسر امنیتی استونیایی که ماه گذشته در روسیه محکومیتی پانزده ساله برایش رقم خورده بود.

استون کوهور، روز شنبه پس از آزادی و ورود به خاک استونی گفت: «قبل از هر چیز، از بازگشت به خانه خوشحالم و از همه کسانی که از من حمایت کردند سپاسگزارم. بطور ویژه، از افرادی سپاسگزارم که به خانواده ام کمک کردند.»

به گفته وکیل کوهور، آزادی او با انگیزه های سیاسی انجام شد. اتحادیه اروپا و دولت استونی، روسیه را به آدم ربایی در خاک استونی متهم کرده بودند و روسیه نیز در پاسخ اعلام کرده بود که کوهور را در خاک خودش و در حال حمل اسلحه و تجهیزات جاسوسی دستگیر کرده است.

گفته می شود آلکسی درسن نیز برای سالها در کشورهای حوزه بالتیک به جمع آوری اطلاعات از کشورهای غربی برای روسیه پرداخته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای اوکراین درباره کشته شدن فرمانده روس؛ مسکو با عکس و ویدئو به‌طور غیرمستقیم تکذیب کرد

تجارت الماس‌های روسیه در سراسر جهان؛ علت مانع‌تراشی بلژیک برای اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا چیست؟

نگاهی به سفر رهبر کره شمالی به روسیه؛ کیم چه با خود به خانه برد؟