روسیه جنگنده های خود را در سوریه مستقر کرده است

روسیه جنگنده های خود را در سوریه مستقر کرده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

منابع آمریکایی از استقرار جنگنده های روسی در سوریه خبر می دهند. به گزارش خبرگزاری فرانسه و به نقل از منابع آمریکایی، در مجموع ۲۸ هلی کوپتر و جنگندۀ

آگهی

منابع آمریکایی از استقرار جنگنده های روسی در سوریه خبر می دهند. به گزارش خبرگزاری فرانسه و به نقل از منابع آمریکایی، در مجموع ۲۸ هلی کوپتر و جنگندۀ روسی در یک پایگاه نظامی در نزدیکی شهر لاذقیه مستقر شده اند.

هنوز مقامات روسی نسبت به انتشار این خبر واکنش رسمی نشان نداده اند اما ولید معلم، وزیر خارجۀ سوریه با اشاره به این امر، تاکید کرده است حضور روسیه می تواند در جنگ علیه اسلامگرایان و بویژه داعش تغییر اساسی ایجاد کند.

خبر استقرار جنگنده های روسی در سوریه در حالی منتشر می شود که روز جمعه، هجدهم سپتامبر، سخنگوی کرملین اعلام کرده بود در صورتی که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از مسکو درخواست حمایت نظامی کند، روسیه این درخواست را به دقت بررسی خواهد کرد.

همزمان اخبار تایید نشده نیز از اعزام نیروهای نظامی روسی و چندین فقره تانک به سوریه حکایت می کند.

آمریکا نگران حضور نظامی روسیه در خاک سوریه است. جان کری، وزیر خارجۀ آمریکا معتقد است مداخلۀ نظامی مسکو در سوریه می تواند به راههای حل بحران در این کشور را مسدود کند.

اخبار مربوط به استقرار جنگنده های روسی در خاک سوریه در حالی منتشر می شود که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با یکدیگر در مسکو دیدار و در مورد همین موضوع گفت و گو کردند. دستیابی به یک راهکار برای اجتناب از رودرویی نیروهای روسی و اسراییلی حاضر در سوریه از جمله موضوعاتی بود که در دیدار رهبران این دو کشور مطرح شده است.

بنیامین نتانیاهو در این دیدار تاکید کرده است که نیروهای نظامی اسراییلی همچنان برای ممانعت از ارسال سلاح به حزب الله به عملیات نظامی خود در این مناطق از جمله بلندی های جولان ادامه می دهند.

روزنامۀ «گازتا رو» که در روسیه منشر می شود نیز با انتشار گزارشی مدعی شده ارتش روسیه تعدادی از سربازان این کشور را برای اعزام به سوریه آماده کرده است. به نوشتۀ این منبع خبری، این سربازان و خانوادۀ آنها متعهد به رازداری شده اند و به آنها آموزش هایی داده شده است که در صورت اسارت به دست گروههای اسلامگرا چگونه رفتار کنند. این اخبار از سوی مقامات روسیه تایید نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی از حضور نظامی روسیه در سوریه نتانیاهو را به مسکو کشاند

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد