تصادم قایق مهاجران با یک کشتی دست کم ۱۳قربانی برجای گذاشت

تصادم قایق مهاجران با یک کشتی دست کم ۱۳قربانی برجای گذاشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درجریان برخورد یک کشتی با قایق بادی مهاجران در آبهای ترکیه، دست کم ۱۳ مهاجر از جمله شش کودک جان باختند. این قایق بادی با ۴۶ سرنشین از شهر «چانکاله»

آگهی

درجریان برخورد یک کشتی با قایق بادی مهاجران در آبهای ترکیه، دست کم ۱۳ مهاجر از جمله شش کودک جان باختند. این قایق بادی با ۴۶ سرنشین از شهر «چانکاله» در ترکیه عازم جزیرۀ «لسبوس» در یونان بود که دچار این سانحه شد. به گزارش گارد ساحلی ترکیه، ۲۲ نفر از این مهاجران نجات یافته اند.

پیش از آن، خبرگزاری یونانی آنا به نقل از مقامات گارد ساحلی یونان از حادثۀ مشابهی با دست کم ۲۶ مهاجر مفقود شده و ۱۳ جان باخته گزارش داده بود.

این حادثه در نیمه شب شنبه اتفاق افتاده است. مقامات گارد ساحلی جزیرۀ لسبوس می گویند هلی کوپترهای حاضر در عملیات «فرانتکس» در حین گشت شبانه توانسته اند این مهاجران را که در آب افتاده بودند رصد کنند و پس از آن کشتی های گارد ساحلی به کمک این مهاجران شتافته اند.

جستجو برای ۱۱ نفر از مفقود شدگان ادامه دارد. بنا به گزارش خبرگزاری یونانی آنا، هشت کودک کمتر از ۱۲ سال نیز در میان ناپدید شدگان قرار دارند.

به گفتۀ یکی از نجات یافتگان این سانحه، مهاجران تلاش کرده اند با استفاده از چراغ قوه و چراغ های لیزری به این کشتی علامت بدهند اما تلاش آنها کارساز نبوده و خدمۀ کشتی این قایق بادی را ندیده اند.

ملیت سرنشینان این قایق هنوز مشخص نشده اما بیشتر مهاجرانی که سعی می کنند از طریق ترکیه خود را به یونان برسانند، اهل عراق، سوریه یا افغانستان هستند.

مقامات ترکیه می گویند از آغاز سال جاری تاکنون ۲۷۴ مهاجر هنگام تلاش برای رسیدن به سواحل یونان در آب های ترکیه جان باخته اند. بنا به گزارش ها، دست کم ۵۳ هزار نفر از مهاجران نیز توسط کشتی های امدادرسانی ترکیه نجات یافته اند.

همزمان مقامات گارد ساحلی ایتالیا از نجات دست کم ۴۵۰۰ نفر طی فاصلۀ جمعه تا شنبۀ گذشته خبر می دهند. برای نجات این مهاجران که سوار بر قایق های پرجمعیت تلاش می کردند خود را از سواحل لیبی به سواحل ایتالیا برسانند، ۲۰ عملیات امدادرسانی توسط کشتی های حاضر در عملیات فرانتکس انجام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک کشتی باری با ۱۴ سرنشین در آب‌های یونان غرق شد

پرچم اسرائیل به نشانه همبستگی در شهرهای مختلف اروپایی برافراشته شد

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد