آیا دولت آینده یونان ائتلافی خواهد بود؟

آیا دولت آینده یونان ائتلافی خواهد بود؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نظرسنجی ها از انتخابات پارلمانی یونان نشان می دهد که هیچیک از دو حزب قدرتمند سیریزا و دموکراسی نوین نمی توانند اکثریت قاطع آرا را برای تشکیل دولت به

آگهی

نظرسنجی ها از انتخابات پارلمانی یونان نشان می دهد که هیچیک از دو حزب قدرتمند سیریزا و دموکراسی نوین نمی توانند اکثریت قاطع آرا را برای تشکیل دولت به دست بیاورند. به همین دلیل به نظر می رسد دولت آینده یونان یک دولت ائتلافی باشد.

در همین باره واسیلیس ندوس، خبرنگار سیاسی روزنامه یونانی کاتیمرنی می گوید: «دولتی که از این انتخابات بیرون خواهد آمد، دولت ائتلافی با حضور دستکم دو حزب خواهد بود. این دولت دو مشکل مهم پیش رو دارد: نخست سیاست های اقتصادی خیلی سختی که باید در پارلمان به تصویب برساند و دیگری مساله افزایش ورود پناهجویان که در ماه های اخیر شدت گرفته است.»

حزب سیریزا با اینکه توانسته بود در ابتدای سال میلادی جاری اعتماد مردم را جلب کند، اما تصویب برنامه ریاضت اقتصادی موقعیت آنرا به شدت متزلزل کرد.

نیکولتا دروگکا، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «یونانی ها برای سومین بار در سال جاری به پای صندوق های رای می روند. اما تفاوت انتخابات امروز این است که تقریبا همه می دانند هیچ حزبی نمی تواند اکثریب مطلق را به دست بیاورد و به تنهایی دولت را تشکیل دهد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

موج جدید آتش‌سوزی‌های جنگلی در یونان؛ اجساد سوخته ۱۸ مهاجر پیدا شد

تصاویر هوایی از اراضی سوخته «رودس»؛ آتش‌سوزی با این جزیره یونان چه کرد