اختیارات تازه پلیس اسرائیل برای مقابله با معترضان فلسطینی

اختیارات تازه پلیس اسرائیل برای مقابله با معترضان فلسطینی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی تشدید درگیری ها بین معترضان فلسطینی و پلیس اسرائیل، کابینه اسرائیل اختیارات تازه ای به پلیس این کشور برای مقابله با معترضان داد. بر اساس مقررات

آگهی

در پی تشدید درگیری ها بین معترضان فلسطینی و پلیس اسرائیل، کابینه اسرائیل اختیارات تازه ای به پلیس این کشور برای مقابله با معترضان داد. بر اساس مقررات جدید، نیروهای پلیس از این پس اجازه دارند تا، در صورت تهدید جان شهروندان از سوی معترضانی که سنگ یا مواد آتشزا پرتاب می کنند، با گلوله جنگی با آنان مقابله کنند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در این باره گفت: «پرتاب سنگ و مواد آتشزا می تواند مرگبار باشد، اینها می توانند به مرگ شهروندان منجر شوند، و عملاً هم شده اند.» هفته گذشته یک اسرائیلی بر اثر یک سانحه رانندگی ناشی از سنگ پراکنی کشته شده بود.

از سوی دیگر، ساریت میچل، سخنگوی «بتسلیم» که از سازمان های مستقل مدافع حقوق بشر در اسرائیل به شمار می رود، مقررات جدید را محکوم کرده و می گوید: «این رویکرد، یعنی استفاده از زور و فقط زور، مجازات جمعی، و نگاه به شدت امنیتی به مسائل و مشکلات، به نظر ما هم غیرقانونی و هم غیراخلاقی است.»

همزمان، معترضان فلسطینی امروز در شهر جنین در کرانه باختری با پلیس اسرائیل درگیر شده اند. در روزهای گذشته منطقه مسجد الاقصی در بیت المقدس شرقی شاهد درگیری های گسترده بین معترضان و سنگ پرانان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک زندان‌بان زن در اسرائیل مظنون به برقراری رابطه جنسی با زندانی فلسطینی است

گزارش رسانه‌های اسرائیل در مورد صدای مهیب خرم‌آباد: «حمله موساد به تاسیسات موشکی زیرزمینی امام علی»

عبور بولدوزر باعث شد تا نیروهای لبنانی و اسرائیلی در امتداد مرزهای مورد مناقشه گاز اشک‌آور شلیک کنند