ژروم والکه، دست راست سپ بلاتر به رشوه خواری متهم شد

ژروم والکه، دست راست سپ بلاتر به رشوه خواری متهم شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ژروم والکه، دبیر کل فدراسیون بین المللی فوتبال، روز پنجشنبه تا اطلاع ثانوی از سمتش برکنار شد. هانز شیلد، وکیل شرکت «جی بی اس ام»، فعال در زمینه فروش

آگهی

ژروم والکه، دبیر کل فدراسیون بین المللی فوتبال، روز پنجشنبه تا اطلاع ثانوی از سمتش برکنار شد. هانز شیلد، وکیل شرکت «جی بی اس ام»، فعال در زمینه فروش بلیت های ورزشی آقای والکه، دست راست سپ بلاتر، رئیس فیفا را به رشوه خواری متهم می کند.

او می گوید: «در یک جلسه موافقت شد که او اختیار فروش بلیت های ۱۲ بازی حساس را به ما بدهد و در ازای آن ما ۵۰ درصد سود فروش را به او بدهیم.»

این وکیل مدعی است که در نهایت آقای والکه به تعهدش عمل نکرده و انحصار فروش بلیت های جام جهانی برزیل به شرکت دیگری واگذار شده است.

او اضافه می کند: «در نهایت به دلیل اختلاف های درون فیفا بلیت ها به ما تحویل داده نشد. احتملا بلیت ها را به شرکت «متچ هوسپیتالیتی» دادند. هرگز بلیتی به دست ما نرسید و توافقمان نادیده گرفته شد.»

روز گذشته فدراسیون بین المللی فوتبال دستور تحقیق رسمی درباره اتهامات مطرح شده علیه مقامات عالی رتبه این نهاد را صادر کرد. کمیته اخلاق فیفا مسئول رسیدگی به این اتهامات است، اتهاماتی که در صورت اثبات پرده از فساد گسترده در ثروتمندترین نهاد ورزشی جهان بر خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرسپولیس با ارائه نمایشی ضعیف مغلوب النصر عربستان شد

تهران میزبان فوق‌ستاره‌ها از پله تا رونالدو؛ حضور ۶۰ ساعته پله در ایران چگونه گذشت؟

سیل انتقادات علیه کلینزمن به‌خاطر درخواست پیراهن بازیکن رقیب کره جنوبی: «کاملا احمقانه است»