کوبا؛ مردم در انتظار سفر روز شنبه پاپ فرانچسکو به این کشور

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کوبا؛ مردم در انتظار سفر روز شنبه پاپ فرانچسکو به این کشور

کوبایی ها با نصب آگهی های استقبال از پاپ فرانچسکو در سراسر هاوانا پایتخت، مشتاقانه در انتظار سفر رهبر کاتولیک های جهان به این کشور هستند.

پاپ فرانچسکو روز شنبه و برای دیداری چهار روزه وارد هاوانا می شود. پاپ در پیامی به مردم کوبا پیش از سفر خود گفت:«می خواهم به دیدار شما بیایم تا ایمان و امید را با هم به اشتراک بگذاریم.»

لوردس استرادا، یک زن خانه دار در هاوانا می گوید: «پیام فرانچسکو خیلی پر احساس است. پیام او دست کم برای من و برای مردم کوبا با عمیق ترین احساس قلبی مان مرتبط است زیرا ما باید ایمان و باور داشته باشیم.»

پاپ فرانچسکو که پس از کوبا از ایالات متحده آمریکا دیدار خواهد کرد نقش تاریخی مهمی بعنوان میانجی میان کوبا و آمریکا ایفا کرده، نقشی که اخیرا باعث از سر گیری روابط رسمی میان کوبا و آمریکا بعد از ۵۴ سال شده است.

جولیو بانشسته ساکن هاوانا درباره این سفر می گوید: «نود درصد مردم مایل به شرکت در این رویداد مهم هستند که تاثیر بسیار زیادی برای روند حرکت کشور ما در حال حاضر دارد.»

واتیکان در پیامی اعلام کرده است که امیدوار است سفر پاپ به تحریم های آمریکا علیه کوبا پایان دهد و منجر به آزادی بیشتر و رعایت حقوق بشر در این جزیره کمونیستی شود.