وزیر کشور آلمان خواهان اعمال فشار بر کشورهای مخالف سهمیه بندی پناهجویان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وزیر کشور آلمان خواهان اعمال فشار بر کشورهای مخالف سهمیه بندی پناهجویان

وزرای کشور حاضر در نشست فوق العاده روز دوشنبۀ بروکسل نتوانستند برای توزیع ۱۲۰ هزار پناهجو در میان ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا به توافق برسند. قرار است نشست دیگری در تاریخ ۸ اکتبر برگزار شده و گفتگوها در این باره ادامه یابد.

آلمان که خواهان سهمیه بندی جدید برای تمام کشورهای عضو این اتحادیه است، می گوید در صورت مخالفت شماری از کشورها با این سیاست، باید در کمکهای مالی اعطایی از سوی اتحادیه اروپا به آنها تجدید نظر شود.

توماس دومزیر، وزیر کشور آلمان پس از پایان این نشست گفت: «مذاکرات همچنان ادامه دارد. کشورهایی که با ایده تعیین سهمیه توزیع پناهجویان مخالف بودند، کشورهایی هستند که هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند و پناهجویان تنها از آنها عبور می کنند. به همین دلیل ما از ابزار اعمال فشار استفاده کنیم. آنها اغلب کشورهایی هستند که از اتحادیه اروپا کمکهای زیادی دریافت می کنند. ژان کلود یونکر پیشنهاد داده و من با او موافقم که این کشورها باید کمکهای کمتری را دریافت کنند.»

این پیام وزیر کشور آلمان، بطور مشخص متوجه کشورهایی همچون مجارستان، لهستان، جمهوری چک و اسلواکی بود که حاضر به پذیرش و اسکان پناهجویان نیستند.