سومین روز درگیری ها میان پلیس اسرائیل و معترضان فلسطینی در مسجد الاقصی

سومین روز درگیری ها میان پلیس اسرائیل و معترضان فلسطینی در مسجد الاقصی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درگیری میان پلیس اسرائیل با معترضان در مسجد القبلی از مجموعه مسجد الاقصی روز سه شنبه برای سومین روز متوالی ادامه یافت. در این درگیری ها دست کم ۲۶

آگهی

درگیری میان پلیس اسرائیل با معترضان در مسجد القبلی از مجموعه مسجد الاقصی روز سه شنبه برای سومین روز متوالی ادامه یافت. در این درگیری ها دست کم ۲۶ فلسطینی و ۵ پلیس اسرائیلی زخمی شدند.

درگیری ها روز یکشنبه ساعاتی پیش از آغاز عید سال نوی یهودی آغاز شد. فلسطینی ها نگرانند که افزایش بازدید گروههای یهودی از مجموعه مسجد الاقصی باعث از دست دادن کنترل مسلمانان بر این مسجد شود. یهودیان اجازه برگزاری مراسم مذهبی در مسجد الاقصی را ندارند و مراسم خود را در پای دیوار ندبه به جا می آورند.

صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد فلسطینی در این باره گفت: «طرحی که دولت اسرائیل می خواهد اجرا کند بطور وحشتناکی جنایتکارانه است چرا که هدفش دو تکه کردن مسجد الاقصی است.»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل خواستار برگزاری نشست اضطراری دولت برای بررسی راههای مقابله با ناآرامی ها شده است.

ایالات متحده آمریکا و بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل درباره خشونتهای روزهای اخیر ابراز نگرانی کرده اند و ملک عبدالله، پادشاه اردن گفته است که اقدامات اسرائیل تحریک کننده است و روابط دو کشور را در معرض خطر قرار می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فشارها برای ادامه آتش‌بس؛ چرا تداوم وقفه در جنگ برای اسرائیل تیغ دولبه است؟

کشف قدیمی‌ترین کارگاه اسلحه‌سازی جهان متعلق به ۷۲۰۰ سال پیش در اسرائیل

آغاز آتش‌بس چهار روزه در غزه؛ ضرورتی سیاسی برای اسرائیل یا تنفسی نظامی برای حماس؟