اتریش و آلمان در کنترل مرزهایشان همگام شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  OK
اتریش و آلمان در کنترل مرزهایشان همگام شدند

مرزهای شرقی اتریش شاهد انبوه مهاجرانی است که خواهان رفتن به آلمان هستند. شامگاه روز دوشنبه تنها حدود ۷۰۰ پناهجو در شهر سالزبورگ اتریش اسکان داده شدند. محل اسکان اضطراری این پناهجویان یک پارکینگ زیرزمینی در نزدیکی ایستگاه قطار این شهر است. دولت از مردم درخواست کرده تا کیسه خواب و وسایل کمپینگ را برای کمک به پناهجویان اهدا کنند.

سالزبورگ در مرز اتریش و آلمان و در حدود ۱۵۰ کیلومتری از شهر مونیخ آلمان قرار دارد.

کنترل مرزهای اتریش و آلمان در حالی صورت می گیرد که پیشتر آلمان اعلام کرده بود برای حل بحران پناهجویان در مرزهای خود تدابیر تازه ای برقرار می کند. دولت اتریش روز یکشنبه در قبال تصمیم یک جانبه آلمان اعلام کرده بود که اقدامی متقابل برای کنترل مرزی نخواهد داشت. با این حال در برابر موج پناهجویانی که از سوی مرزهای مجارستان وارد این کشور می شوند اتریش روز دوشنبه با تصمیم آلمان همگام شد. یکی از دلایل اصلی این کنترل مرزی و بزرگراهها جلوگیری از قاچاق انسان اعلام شده است.

ورود پناهجویان به کشورهای اروپایی با عکس العملهای متفاوتی همراه بوده است. از حدود یکسال پیش هتلی در شهر آوگسبورگ آلمان، در کنار مسافران عادی اقدام به اسکان دادن برخی از پناهجویان سوری کرده است. این هتل اکنون الهام بخش بسیاری از ساکنان مونیخ برای پذیرایی از آوارگان سوری شده است.