Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

اتریش و آلمان در کنترل مرزهایشان همگام شدند

اتریش و آلمان در کنترل مرزهایشان همگام شدند
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  OK
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مرزهای شرقی اتریش شاهد انبوه مهاجرانی است که خواهان رفتن به آلمان هستند. شامگاه روز دوشنبه تنها حدود ۷۰۰ پناهجو در شهر سالزبورگ اتریش اسکان داده

آگهی

مرزهای شرقی اتریش شاهد انبوه مهاجرانی است که خواهان رفتن به آلمان هستند. شامگاه روز دوشنبه تنها حدود ۷۰۰ پناهجو در شهر سالزبورگ اتریش اسکان داده شدند. محل اسکان اضطراری این پناهجویان یک پارکینگ زیرزمینی در نزدیکی ایستگاه قطار این شهر است. دولت از مردم درخواست کرده تا کیسه خواب و وسایل کمپینگ را برای کمک به پناهجویان اهدا کنند.

سالزبورگ در مرز اتریش و آلمان و در حدود ۱۵۰ کیلومتری از شهر مونیخ آلمان قرار دارد.

کنترل مرزهای اتریش و آلمان در حالی صورت می گیرد که پیشتر آلمان اعلام کرده بود برای حل بحران پناهجویان در مرزهای خود تدابیر تازه ای برقرار می کند. دولت اتریش روز یکشنبه در قبال تصمیم یک جانبه آلمان اعلام کرده بود که اقدامی متقابل برای کنترل مرزی نخواهد داشت. با این حال در برابر موج پناهجویانی که از سوی مرزهای مجارستان وارد این کشور می شوند اتریش روز دوشنبه با تصمیم آلمان همگام شد. یکی از دلایل اصلی این کنترل مرزی و بزرگراهها جلوگیری از قاچاق انسان اعلام شده است.

ورود پناهجویان به کشورهای اروپایی با عکس العملهای متفاوتی همراه بوده است. از حدود یکسال پیش هتلی در شهر آوگسبورگ آلمان، در کنار مسافران عادی اقدام به اسکان دادن برخی از پناهجویان سوری کرده است. این هتل اکنون الهام بخش بسیاری از ساکنان مونیخ برای پذیرایی از آوارگان سوری شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقش سوری‌ها در میانگین سنی بزرگترین اقتصاد اروپا؛ دریافت تابعیت آلمان رکورد زد

دومین جلسه رسیدگی به پرونده توطئه‌گران راست افراطی متهم به کودتا در آلمان برگزار شد

بارش‌های سیل‌آسا از ایران و افغانستان تا آلمان و فرانسه؛ نگاهی به تفاوت‌ها در «مدیریت بحران»