Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

سیلاب سهمگین شمال و شرق ژاپن را فرا گرفت

سیلاب سهمگین شمال و شرق ژاپن را فرا گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اثر بارش بی وقفه باران و وزش شدید باد در دو روز گذشته، سیلاب وسیعی در شمال و شرق ژاپن به راه افتاده و هزاران نفر گرفتار یا بی خانمان شده اند. بارش

آگهی

بر اثر بارش بی وقفه باران و وزش شدید باد در دو روز گذشته، سیلاب وسیعی در شمال و شرق ژاپن به راه افتاده و هزاران نفر گرفتار یا بی خانمان شده اند. بارش باران در ۲۴ ساعت گذشته از مرز ۵۰۰ میلیمتر گذشته است؛ این رقم دو برابر حجم معمول بارش باران در این مناطق در ماه سپتامبر است.

در واکنش به این وضعیت، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن ضمن دادن هشدار درباره تداوم بارش ها گفت: «این نگرانی وجود دارد که این مناطق با بارش های سنگین و بی سابقه ای مواجه شود. امنیت مردم در اولویت دولت قرار دارد و ما نهایت تلاشمان را برای جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار انجام می دهیم.»

در حال حاضر، بالگردها مشغول شناسایی افراد گرفتار در سیلاب و نجات و انتقال آنها به مناطق امن اند. در عین حال، مقامات ژاپن به هشتاد هزار نفر دیگر توصیه کرده اند که پیش از گرفتار شدن در سیلاب، خانه هایشان را ترک کنند. همچنین، پیش بینی شده است که مناطقی با جمعیت بالغ بر پنج میلیون نفر شاهد بارش باران شدیدی باشند که در هر پنجاه سال فقط یک بار اتفاق می افتد.

ساکنان مناطق کوهستانی علاوه بر باران شدید با مشکل رانش زمین نیز مواجه اند. سیلاب اخیر منجر به فرو ریختن خانه های بسیاری شده، خودروهای بسیاری را با خود برده، و بیش از صد هزار نفر را مجبور به ترک خانه هایشان کرده است. همچنین، دست کم هفده نفر مجروح و هشت نفر ناپدید شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام‌آوران صلح؛ درختانی که از بمب اتمی در هیروشیما جان سالم به در بردند

کاوشگر ماه از سومین «شب یخبندان قمری» نیز جان سالم به در برد

مجموعه ژاپنی «فوتبالیست‌ها» پس از ۴۳ سال به پایان رسید