برگزاری نشست مقدماتی بررسی سرفصل های اجلاس آب و هوای پاریس

برگزاری نشست مقدماتی بررسی سرفصل های اجلاس آب و هوای پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست غیررسمی وزرای خارجه و محیط زیست کشورهای شرکت کننده در کنفرانس آتی آب و هوا در پاریس، روز دوشنبه در پایتخت فرانسه پایان یافت. بررسی و تعیین سرفصل

آگهی

نشست غیررسمی وزرای خارجه و محیط زیست کشورهای شرکت کننده در کنفرانس آتی آب و هوا در پاریس، روز دوشنبه در پایتخت فرانسه پایان یافت. بررسی و تعیین سرفصل های اجلاس آب و هوای سازمان ملل که در ماه دسامبر در پاریس برگزار می شود، در دستور کار این نشست دو روزه قرار داشت.

لوران فابیوس، وزیر خارجۀ فرانسه در پایان این نشست در یک کنفرانس خبری، با اشاره به خطرات افزایش دمای زمین گفت:«اگر دمای زمین همچنان افزایش یابد، زندگی میلیونها انسان ها تحت تاثیر قرار می گیرد. تمام کسانی که در این نشست حاضر بودند در مورد دستیابی به یک نتیجۀ قابل اجرا در ماه دسامبر در پاریس متفوق القول هستند.»

در این نشست دو روزه که نمایندگان ۵۷ کشور در آن حضور داشتند، بار دیگر بر تعهد کشورهای صنعتی دنیا مبنی بر پرداخت سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار کمک به کشورهای فقیر تاکید شد. در سال ۲۰۰۹ و در جریان اجلاس آب و هوای سازمان ملل در کپنهاگ، کشورهای صنعتی متعهد شده اند که این مبلغ را از سال ۲۰۲۰ و بمنظور مبارزه با فقر و مقابله با تاثیرات گرمایش زمین در اختیار کشورهای جهان سوم از جمله کشورهای آفریقایی قرار دهند. اجلاس آب و هوای پاریس قرار است در فاصلۀ سی ام نوامبر تا دوازدهم دسامبر جاری با حضور نمایندگان ۱۹۵ کشور عضو سازمان ملل در این شهر برگزار شود.

کاهش گازهای گلخانه ای و آلودگی هوا از جمله مسائلی است که در این اجلاس مورد بررسی قرار می گیرد. نحوۀ کمک به کشورهای فقیر برای حمایت از برنامه های زیست محیطی در این کشورها از دیگر مواردیست که قرار است در اجلاس پاریس در مورد آن بحث شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقال مهاجران برای «پاکسازی» پاریس در آستانه المپیک خشم شهرداران فرانسه را برانگیخت

مسابقه کارکنان رستوران‌های پاریس برای حمل سریع سینی سفارش مشتری‌ها برگزار شد

برای اولین بار در جهان؛ فرانسه حق سقط جنین زنان را در قانون اساسی خود گنجاند