Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

توفان شن در خاورمیانه هم کشت و هم مانع از کشتار شد

توفان شن در خاورمیانه هم کشت و هم مانع از کشتار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

توفان شن از روز دوشنبه بخش های گسترده ای از خاورمیانه، از جمله لبنان، سوریه، اردن و اسرائیل را فرا گرفته است. این توفان که با گرد و غبار بسیار سنگینی

آگهی

توفان شن از روز دوشنبه بخش های گسترده ای از خاورمیانه، از جمله لبنان، سوریه، اردن و اسرائیل را فرا گرفته است. این توفان که با گرد و غبار بسیار سنگینی همراه بوده صدها نفر را در بیروت و دیگر شهرهای لبنان روانه بیمارستان کرده و دست کم جان دو نفر را گرفته است.

یک شهروند لبنانی می گوید: «ما واقعاً داریم عذاب می کشیم. اقدامات احتیاطی را جدی گرفته ایم و ماسک می زنیم، اما زباله همه جا را پر کرده و ترافیک شدیدی همه جا ایجاد شده است. وضعیت اصلاً عادی نیست.»

توفان شن در سوریه هم جان شش نفر را در اردوگاه های آوارگان گرفت. با این حال، این توفان پرواز بالگردها و هواپیماهای جنگی ارتش سوریه را نیز به حال تعلیق در آورد. در ساعات گذشته تلفاتی از بابت حملات هوایی نیروهای اسد گزارش نشده است. عملیات نظامی ارتش در حما و ادلب نیز موقتاً متوقف شده است.

تبعات این توفان در شهرهای اسرائیل هم به شدت مشهود بوده است. تعدادی از شهروندان به مشکلات تنفسی مبتلا شده اند، و رفت و آمد خودروها به دلیل کاش میدان دید رانندگان دچار مشکل شده است.

پیش بینی می شود که تا اواخر روز چهارشنبه از شدت گرد و غبار این توفان کاسته شود، و وضعیت در ساعات متعاقب آن به حال عادی بازگردد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش تصویری: یزد در چنگ طوفان شن

حزب الله لبنان اسرائیل و قبرس را تهدید کرد

ورود گرد و غبار «بسیار غلیظ» صحرای آفریقا به اروپا رنگ آسمان را تغییر داد