Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جنجال بر سر نحوه اجرای پروژه «گل» فیفا در پاکستان

جنجال بر سر نحوه اجرای پروژه «گل» فیفا در پاکستان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) می گوید بیش از ۵۰۰ هزار دلار برای ساخت مرکز ملی تعلیم و تربیت فوتبال برای جوانان در کراچی پاکستان سرمایه گذاری کرده است

آگهی

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) می گوید بیش از ۵۰۰ هزار دلار برای ساخت مرکز ملی تعلیم و تربیت فوتبال برای جوانان در کراچی پاکستان سرمایه گذاری کرده است. فدراسیون فوتبال پاکستان می گوید این پروژه یک سال پیش به پایان سیده است.

باوجود این، تازه ترین گزارش رویترز از این مرکز، ساختمانی به ظاهر نیمه کاره و زمین فوتبالی خاکی را نشان می دهد. مسئولان پاکستانی مدعی اند که دلیل اصلی آن خشک سالی است.

وانگهی، زمزمه هایی از سوء استفاده مالی در این نوع پروژه های جهانی در پاکستان نیز به گوش می رسد؛ پلیس پاکستان در مورد اتهام اختلاس فیصل صالح، رئیس فدراسیون فوتبال این کشور تحقیق می کند که می گویند حدود ۱ میلیون ۴۰۰ هزار دلار است. وی اما با رد این اتهام مدعی است که فیفا تمامی پروژه های خود را به طور مستقیم با مشاوران و پیمانکاران و سازندگان تنظیم و اجرا می کند و برای اجرای این پروژه ها هیچ سرمایه ای در اختیار فدراسیون فوتبال پاکستان قرار نگرفته است.

فیفا در راستای طرح جهانی خود موسوم به «گل» هشت پروژه ساخت اماکن و زیرساختهای ورزشی را در پاکستان به اجرا گذاشته است و ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار برای آن سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش رویترز، تنها پروژه کامل و بهره برداری شده مقر اصلی فدراسیون فوتبال پاکستان در شهر لاهور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالش‌های میزبانی جام‌جهانی ۲۰۳۴؛ دلارهای نفتی عربستان قرار است چگونه هزینه شوند؟

کارت آبی در فوتبال حرفه‌ای؛ جیانی اینفانتینو مخالفت کرد

عربستان رسما از پیشنهاد خود برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ رونمایی کرد