مهاجران و پناهجویان در مجارستان با پلیس این کشور درگیر شدند

مهاجران و پناهجویان در مجارستان با پلیس این کشور درگیر شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مهاجران و پناهجویان در مجارستان، روز دوشنبه در روشکه، در نزدیکی مرز این کشور با صربستان، با نیروهای پلیس درگیر شدند. مهاجران می گویند که زمان انتظار

آگهی

مهاجران و پناهجویان در مجارستان، روز دوشنبه در روشکه، در نزدیکی مرز این کشور با صربستان، با نیروهای پلیس درگیر شدند. مهاجران می گویند که زمان انتظار برای رفتن به بوداپست یا نقاط مرزی آلمان و اتریش طولانی است، و در این شرایط آنان ترجیح می دهند که فعلاً در اردوگاه پناهجویان اسکان داده شوند.

یکی از پناهجویان می گوید: «ما می خواهیم خودمان پای پیاده به اردوگاه برویم.» پناهجوی دیگری می گوید: «ما قوانین را می دانیم. می دانیم که به شکل غیرقانونی از مرز رد شده ایم و باید به اردوگاه برویم. اشکالی ندارد. اما این قدر منتظر ماندن و شب را اینجا سر کردن واقعاً سخت است.»

دولت مجارستان هفته گذشته اردوگاه روشکه را با ظرفیت هزار نفر برای اسکان موقت مهاجران و پناهجویان افتتاح کرد.

در عین حال، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان همچنان بر موضع سرسختانه خود در قبال «مهاجران غیرقانونی» پا می فشارد. به گفته او، اکثر افرادی که به شکل غیرقانونی خود را به مجارستان رسانده اند پناهجویان در معرض خطر نیستند بلکه مهاجرانی هستند که می خواهند به امید زندگی بهتر به آلمان، اتریش و کشورهای مرفه غرب اروپا بروند.

موضع مجارستان در برخورد با بحران مهاجران و پناهجویان با انتقاد برخی از مسئولان اتحادیه اروپا و مقامات کشورهای غرب این قاره مواجه شده است.

در تازه ترین رخدادها، رسانه ها از برگزاری نشست وِیژه کابینه مجارستان درباره بحران جاری و استعفای وزیر دفاع این کشور در پی این جلسه خبر می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

ده‌ها هزار نفر در حمایت از رهبر نوظهور اپوزیسیون مجارستان به خیابان رفتند؛ پیتر مجار کیست؟

ویکتور اوربان: برای ایجاد تغییرات در اتحادیه اروپا چاره‌ای جز اشغال بروکسل نداریم