Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سرعت: دنیای رقابتهای اتومبیلرانی اروپا

سرعت: دنیای رقابتهای اتومبیلرانی اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رقابتهای فرمول ۱ جایزه بزرگ ایتالیا لوئیس همیلتون در مونتزای ایتالیا روزی عالی را پشت سر گذاشت. این راننده بریتانیایی تیم مرسدس در جریان برگزاری

آگهی

رقابتهای فرمول ۱ جایزه بزرگ ایتالیا

لوئیس همیلتون در مونتزای ایتالیا روزی عالی را پشت سر گذاشت.

این راننده بریتانیایی تیم مرسدس در جریان برگزاری رقابتهای فرمول ۱ جایزه بزرگ ایتالیا تقریبا مثل همیشه و از ابتدا تا انتهای مسابقه پیشتاز بود. او هم در دور آزاد، هم برای کسب پل پوزیشن و ثبت بهترین زمان و هم در مسابقه اصلی بهترین بود.

او چهلمین پیروزی در زندگی حرفه ایش، هفتمین پیروزی فصل و سومین پیروزیش را در پیست مونتزا به دست آورد.

لوئیس همیلتون ۲۵ ثانیه زودتر از سباستین فتل، راننده آلمانی تیم فراری مسیر مسابقه را به پایان رساند. فلیپه ماسای برزیلی از تیم ویلیام نیز بر سکوی سوم ایستاد.

او با کسب جایزه بزرگ ایتالیا و بویژه پس از آنکه رقیب اصلی اش مجبور به ترک پیست شد، توانست یک قدم دیگر به عنوان قهرمانی جهان نزدیکتر شود. نیکو رزبرگ، هم تیمی آلمانی او به دلیل اشکال پیش آمده در موتور اتومبیل، در سه دور پایانی مجبور به ترک رقابت شد و به این ترتیب در جدول کلی امتیازات از لوئیس همیلتون ۵۳ امتیاز عقب ماند.

سال ۱۹۵۰ میلادی: سال تولد قهرمانی در مسابقات فرمول یک

مسابقات مونتزا، مسابقاتی مهم در تقویم رقابتهای فرمول ۱ است. در این پیست بود که در سوم سپتامبر سال ۱۹۵۰ میلادی، آخرین مسابقۀ سالِ آغازینِ این رقابتها برگزار شد. مسابقه ای که اولین قهرمانی فرمول ۱ در تاریخ، در آن رقم خورد.

در این سال، رقابت اصلی در پیست مونتزا میان رانندگان «آلفا رومئو» و فراری بود. فراری اتومبیل جدیدی را به دنیای مسابقات معرفی می کرد و امیدوار بود با آن بتواند بر تیم آلفا رومئو برتری یابد اما در نهایت در پیست مونتزا، سه راننده ای که در خط اول قرار گرفتند، هر سه از تیم «آلفا رومئو» بودند.

این سه راننده، خوان مانوئل فانخیو، راننده آرژانتینی صاحب پل پوزیشن و دو راننده ایتالیایی یعنی لوئیجی فاجولی و جوزفه فارینا بودند. در نهایت نیز فارینا توانست پس از ۸۰ دور در پیست ۱۷۶ کیلومتری مونتزا قهرمان این مسابقات شود. آلبرتو اسکاری از فراری دوم شد و لوئیجی فاجولی از آلفا رومئو بر جایگاه سوم ایستاد.

رقابتهای اتومبیلرانی استقامت اروپا

در پیست پل ریچارد فرانسه چهارمین مرحله از رقابتهای اتومبیلرانی استقامت اروپا برگزار شد.

روز یکشنبه و در پایان این رقابتها سایمن دلن، راننده بریتانیایی و هموطنش هری تیکنل، به همراه فیلیپ آلبوکرک پرتغالی پیروزمندانه بر سکوی نخست ایستادند.

آنها توانستند گری هیرش سوئیسی و هم تیمی هایش بیورن ویردیم سوئدی و جان لانکستر بریتانیایی را پشت سر بگذارند.

رانندگان روس یعنی میکائیل آلشون، کیریل لدیگین و ویکتور شایتار نیز بر سکوی سوم ایستادند.

پیروزی فیلیکس رزنکویست در مسابقات فرمول سه

پایان بخش این برنامۀ سرعت، تصاویر زیبایی از پیروزی فیلیکس رزنکویست، راننده سوئدی مسابقات فرمول ۳ در پیست آلگارو پرتغال است. با این پیروزی او در صدر فهرست قهرمانان فرمول ۳ در اروپا قرار گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها