آغاز جشنواره فیلم های آمریکایی دوویل فرانسه با کیانو ریوز

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آغاز جشنواره فیلم های آمریکایی دوویل فرانسه با کیانو ریوز

چهل و یکمین «جشنواره فیلم های آمریکایی دوویل» با حضور کیانو ریوز و چند ستاره دیگر در شهر دوویل در نرماندی فرانسه آغاز به کار کرد.

این جشنوارۀ سالانه به دنبال فیلم های مستقل و برجستۀ آمریکایی از آن سوی اقیانوس اطلس است که احتمالا تحت الشعاع فیلم های پرفروش هالیوود قرار می گیرند.

کیانو ریوز گفت:«از این که با شرکت های بزرگ و کوچک فیلمسازی فعالیت و همکاری داشته و نقش ایفاء کرده ام خود را بسیار خوشبخت حس می کنم که امیدوارم ادامه یابد. این فستیوالی عالی است و فیلم هایی با موضوعات مختلف و متفاوت در آن به معرض دید حاضران گذاشته می شود.»

جانسون کلارک هم گفت:«جشنواره دوویل جشنواره ای عالی است تا بازاری برای دنیای سینما و فیلم. مردم برای تماشای فیلم و یادگیری و نیز به اشتراک گذاشتن حس و دانش و شادی همدیگر به اینجا می آیند.»

فردریک پونسار، خبرنگار یورونیوز از دوویل می گوید: «پس از کیانو ریوز، در اینجا به اورلاندو بلوم از فیلم دزدان دریایی کارائیب، ایان مک کلن از ارباب حلقه ها و نیز مایکل بِی کارگردان ادای احترام خواهد شد. از ویژگی های جشنواره فیلم های آمریکایی، بخش پیش نمایش فیلم، مرور و البته بخش مسابقه است.»