انتقال جسد کودک سه ساله سوری به همراه برادر و مادرش به استانبول

انتقال جسد کودک سه ساله سوری به همراه برادر و مادرش به استانبول
نگارش از Euronews

جسد آیلان، کودک سه ساله سوری که در سواحل بودروم ترکیه پیدا شده و تصاویر آن در سراسر جهان پخش شد، همچنان خبرساز است و جزئیات این حادثه که به مرگ این

جسد آیلان، کودک سه ساله سوری که در سواحل بودروم ترکیه پیدا شده و تصاویر آن در سراسر جهان پخش شد، همچنان خبرساز است و جزئیات این حادثه که به مرگ این کودک و برادر پنج ساله و مادرش منجر شد، بیش از پیش بر ملا می شود.

پدر این دو کودک گفته بود که فرزندانش هنگام واژگون شدن قایق از دست او لیز خورده و غرق شدند.

تیما کردی، خواهر پدر این دو کودک هم، در این باره به رسانه ها گفت: «آنها دوازده نفر بودند که سوار بر قایق شدند.برادرم با ناراحتی به قاچاقچی گفته بود که من دو برابر قیمت قایقهای لاستیکی به شما پول داده ام. نباید دوازده نفر را سوار کنید. قایق خیلی سنگین می شود. اما قاچاقچی گفته بود ناراحت نباشید، من تاکنون صدها بار این کار را کرده ام. خیلی امن است.»

بنابر گزارشها، اجساد این مادر و دو کودکش به استانبول آورده شده اند و قرار است از آنجا به زادگاهشان در کوبانی منتقل شده و در آنجا دفن شوند.

پدر این خانواده گفته بود که پس از رد درخواست پناهندگی اش از کانادا مجبور به مهاجرت به اروپا شد. کانادا این موضوع را تکذیب کرده و اعلام کرد که او درخواست پناهندگی نداده است.

مطالب مرتبط