Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

عکس آیلان کردی سه ساله جهان را تکان داد

عکس آیلان کردی سه ساله جهان را تکان داد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تصویر جسد آیلان کردی، کودک سه ساله ای که در سواحل بودروم ترکیه پیدا شد جهان را شوکه کرده است. تصویری که شاید بتواند حساسیت های اروپا را درارتباط با

آگهی

تصویر جسد آیلان کردی، کودک سه ساله ای که در سواحل بودروم ترکیه پیدا شد جهان را شوکه کرده است.

تصویری که شاید بتواند حساسیت های اروپا را درارتباط با تراژی پناهجویان تغییر دهد. آیلان کردی سه ساله به همراه خانواده اش از کوبانی گریخته بود.

روزنامه های اروپایی روز پنج شنبه تصویر شوک آور جسد آیلان را در صحفه اول خود منتشر کردند. این تصویر در شبکه های اجتماعی واکنش های گسترده ای شامل همدردی و خشم از انفعال کشورهای توسعه یافته در کمک به پناهجویان برانگیخته است.

قایقی که این کودک بهمراه مادر، بردار پنج ساله و ۹ پناهجوی دیگر سوار آن بودند در دریا غرق شد. خواهر و مادر آیلن و پنج پناهجوی دیگر در این حادثه کشته شدند.

عبدالله پدر این کودک که از این حادثه جان سالم به در برده می گوید: «من بلند شدم سعی کردم هدایت قایق را در دست بگیرم اما امواج بسیار بلند بود و قایق واژگون شد. همسرم و بچه ها را در آغوشم گرفتم و بعد فهمیدم که همه آنها مرده اند. خواسته ام این است که در کنار بچه هایم باشم، نزدیک آرمگاهشان. این تمام خواسته من است.»

بستگان این کودک گفته اند که سفارت کانادا در ماه ژوئن درخواست پناهندگی آنها را رد کرده بود. این موضوع وزیر مهاجرت کانادا را بر آن داشت کمپینی را که برای انتخاب مجددش برپا کرده بود برای بررسی اینکه چرا درخواست این خانواده رد شده به حالت تعلیق درآورد.

همانند عکس «دختر اسیر» که در سال ۱۹۷۲ توسط نیک اوت در ویتنام گرفته شده بود و یا کودک سودانی که کرکسی انتظارش را می کشد، عکس کوین کارتر از جسد آیلان کردی تاثیری جهانی بر جای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیلان کردی، مهاجری سه ساله که از سوریه راهی سرزمین مرگ شد

شکل‌گیری جهان تُرک با محوریت آنکارا؛ چرا منافع غرب در حمایت از همگرایی ترک‌ها در آسیای مرکزی است؟

ترکیه یک کلیسای دیگر از دوران بیزانس را به‌عنوان مسجد افتتاح کرد