Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حضور کشاورزان و دامداران معترض فرانسوی در خیابان های پاریس

حضور کشاورزان و دامداران معترض فرانسوی در خیابان های پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران کشاورز و دامدار معترض فرانسوی با بیش از هزار و پانصد دستگاه تراکتور و نیز سی و نه اتوبوس خود را از نقاط مختلف کشور به پاریس رساندند تا اینبار

آگهی

هزاران کشاورز و دامدار معترض فرانسوی با بیش از هزار و پانصد دستگاه تراکتور و نیز سی و نه اتوبوس خود را از نقاط مختلف کشور به پاریس رساندند تا اینبار صدای اعتراض خود را نسبت به بالارفتن سرسام آور هزینه های تولید و کاهش بی سابقه بهای محصولات از نزدیک به گوش مسئولان برسانند.

تراکتورها در اطراف میدان ناسیون پاریس قرار گرفتند و هیئتی به نمایندگی از معترضان در حالیکه از سوی دهها تراکتور اسکورت می شدند به سوی مجمع ملی فرانسه حرکت کردند.

یک دامدار جوان فرانسوی به خبرنگاران گفت: «ما خواهان پایین آمدن هزینه های تولید و کاهش واردات محصولات از خارج کشور هستیم. این شرایط برای ما بسیار گران تمام می شود زیرا تولید کنندگان خارجی با محدودیت هایی که ما داریم مواجه نیستند.»

ورود ناراضیان بخش کشاورزی و دامداری به پایتخت با استقبال بخشی از ساکنان شهر مواجه شد. برخی نیز که در پشت ترافیک ناشی از این مانور اعتراض آمیز مانده بودند از خود صبوری نشان دادند. یکی از این افراد می گوید: «من به عنوان یک مدرس قلبا از آنها حمایت می کنم. با آنکه جلسه ای کاری داشتم اما فکر می کنم این مسئله اکنون اهمیت بیشتری دارد.»

زاویه بولن رئیس فدراسیون ملی سندیکاهای کشاورزی و دامداری فرانسه به همراه تنی چند از مسئولان سندیکاهای منطقه ای و رئیس اتحادیه «کشاورزان جوان» امروز برای در میان گذاشتن مطالبات معترضان با مانوئل والس نخست وزیر فرانسه دیدار کردند. دولت فرانسه در پایان این دیدار از تدابیر جدید حمایتی از جمله معافیت یکساله کشاورزان ضرر دیده در پرداخت بدهی های بانکی و سه برابر شدن میزان کمک فوری به بخش کشاوری خبر داد. بر این اساس کمکی معادل سه میلیارد یورو ظرف سه سال برای حمایت از این بخش اختصاص داده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟

هشدار یک پزشک فرانسوی درباره تاثیر مصرف زیاد بادام روی افزایش وزن