پلیس ضدشورش لبنان معترضان را از وزارت محیط زیست بیرون راند

پلیس ضدشورش لبنان معترضان را از وزارت محیط زیست بیرون راند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس ضد شورش لبنان معترضانی را که با تحصن در وزارت محیط زیست در بیروت، پایتخت، خواستار استعفای محمد المشنوق وزیر این وزارتخانه بودند، از ساختمان محیط

آگهی

پلیس ضد شورش لبنان معترضانی را که با تحصن در وزارت محیط زیست در بیروت، پایتخت، خواستار استعفای محمد المشنوق وزیر این وزارتخانه بودند، از ساختمان محیط زیست بیرون کرد.

معترضان در اعتراض به عدم جمع آوری و انباشت زباله در خیابان های بیروت تحصن کرده بودند.

ندا الزعرور، رهبر حزب سبز لبنان که می گفت حزبش «مخالف اشغال نهادی دولتی است» خطاب به معترضان فریاد می کشید «ما این را نمی پذیریم که کسی وارد یک نهاد دولتی شود. ما طرفداران محیط زیست هستیم، هدف ما کاملا محیط زیستی است، سعی نکنید با ما رقابت کنید.»

معترضان برای استعفای محمد المشنوق وزیر این وزارتخانه ضرب الاجلی ۷۲ ساعته تعیین کرده بودند و وزارت کشور لبنان هم به معترضان اولتیاماتومی نیم ساعته داده بود.

یکی از معترضان گفت:«اول جریان برق و بعد آب را قطع کردند و تهویه را از کار انداختند و وارد شدند. گفتیم با احترام خارج می شویم اما وقتی از پله ها پایین می رفتیم بدون دلیل به سر و کله همه ما می زدند.»

از حدود دو ماه پیش زباله ها در پایتخت لبنان انباشته شده است. تعطیلی بزرگترین محل دفن زباله لبنان، کشمکش جناح های سیاسی و خودداری دیگر شهرها از پذیرش و دفن زباله های پایتخت به انباشت زباله در بیروت، و شکل گیری جنبش «بوی گند می دهی» منجر شده است، جنبشی که خواهان استعفای دولت کنونی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لحظه اصابت موشک اسرائیل به نزدیکی کاروان خبرنگاران در جنوب لبنان

افزایش درگیری‌ها در جنوب لبنان؛ زرادخانه نظامی حزب‌الله از چه سلاح‌هایی تشکیل شده است؟

حزب‌الله لبنان از کجا آمده، اهدافش چیست و آیا در کنار حماس وارد جنگ با اسرائیل می‌شود؟