Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

دو روزنامه نگار فرانسوی متهم به باج خواهی از پادشاه مراکش

دو روزنامه نگار فرانسوی متهم به باج خواهی از پادشاه مراکش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اریک لوران و کاترین گراسیه دو روزنامه نگار فرانسوی بخاطر باج خواهی از پادشاه مراکش مورد بازجویی قرار گرفتند. این دو روزنامه نگار متهم به تلاش برای

آگهی

اریک لوران و کاترین گراسیه دو روزنامه نگار فرانسوی بخاطر باج خواهی از پادشاه مراکش مورد بازجویی قرار گرفتند.

این دو روزنامه نگار متهم به تلاش برای باج خواهی از محمد ششم پادشاه مراکش در قبال عدم انتشار کتابی بر ضد او هستند. این روزنامه نگاران خواستار دو تا سه میلیون یورو شده بودند با این حال اریک لوران گفته است که این پیشنهاد از سوی مراکشی ها مطرح شده است.

اریک لوران، روزنامه نگار فرانسوی می گوید: «این معامله، یک معامله خصوصی است و این کسب و کار من است. این کتاب متعلق به من است و من می توانم درباره آن تصمیم بگیرم. با عرض پوزش باید بگویم که کتاب من جزو دارایی های عمومی نیست. اردوگاه مخالف یک معامله خصوصی را به آنچه آنها باج خواهی یا تلاش برای باج خواهی نامیده اند تبدیل کرد، اما این کار مضحکی است.»

اریک دوپن مورتی وکیل پادشاه مراکش می گوید: «شما روز یک شنبه مرا تهدید کردید و گفتید که روز سه شنبه به خانه من می آیید. روز دوشنبه من شکایت کردم و از پلیس خواستم دخالت کند. آیا به این می گویند تله؟»

اینکه آیا با
ج خواهی روزنامه نگاران و یا پرداخت رشوه از سوی مراکش در این پرونده مطرح باشد با پیشرفت تحقیقات مشخص خواهد شد با این حال انتشارات معروف «سوی» گفته است که از انتشار این کتاب منصرف شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشمندان رمز و راز یکی از بزرگ‌ترین تلماسه‌های کره زمین را کشف کردند‌

پشت صحنه جام حسن دوم، مشهورترین مسابقات گلف مراکش

تلاش‌ امدادگران در ویرانه‌های زلزلۀ مراکش؛ شمار قربانیان به ۲۸۰۰ نفر رسید